Smutek na placu zabaw!

przez Portal
Odsłony: 6066

Brakuje pół huśtawki. Komisja nie zauważyła niedociągnięć, za inwestycję zapłacono, co dalej?


Na stronie urzędu można znaleźć artykuł z dnia 5.VII.2018r. w którym autor rozpisuje się na temat właśnie oddanych nowych urządzeń na wiejskich placach zabaw w gminie Niemodlin.

Zakończył się montaż nowych zestawów urządzeń placów zabaw w sołectwach: Molestowice, Tłustoręby, Magnuszowiczki i Radoszowice.Zadanie sfinansowane zostało z funduszu sołeckiego. Dokonano już odbioru urządzeń od wykonawcy. W Sołectwie Molestowice zamontowany został zestaw składający się ze zjeżdżalni wysokiej z drabinką i podestem (ślizg) oraz zjazd linowy. W Sołectwie Magnuszowiczki zamontowano 2 sztuki sprężynowców, huśtawki „ważka” oraz drążki wysoki i niski (do ćwiczeń). Sołectwo Tłustoręby na terenie rekreacyjnym dysponuje teraz zestawem składającym się ze zjazdu linowego, huśtawki podwójnej i huśtawki „ważka” oraz drążków potrójnych. W Sołectwie Radoszowice zamontowany został zestaw składający się z huśtawki podwójnej, huśtawki „ważka” i drążków potrójnych. Koszt montażu urządzeń wyniósł 32 000 zł.

Tak pisze się o owej inwestycji na oficjalnej stronie urzędu: www.niemodlin.pl


--

--

źródło: FB Urząd Miasta i Gminy Niemodin

W odbiorach uczestniczyła  Burmistrz Niemodina Pani Dorota Koncewicz.

--

 

 

--

Protokół z odbioru niestety odbiega  od stanu faktycznego. Dzieci nie korzystają do dziś z tzw. ślizgów w miejscowości Molestowice i Tłustoręby (zdj. poniżej).  Spowodowane jest to tym, że urządzenia po dzień dzisiejszy są nie kompletne.

--

 

--

--

Poniżej protokół odbioru, gdzie żaden z członków komisji nie zauważył m.in. braku lin i krzesełek zjazdowych. W odbiorach uczestniczyły osoby, które specjalnie  przyjechały z Niemodlina by zaaprobować inwestycję. Z informacji jakie dotarły do nas z urzędu wiemy, że za powyższe urządzenia i ich zamontowanie zapłacono.

Czy w związku z tym, ktoś poniósł jakieś konsekwencje? Przypuszczalnie wszelkie niedociągnięcia poprawi nowo zatrudniona firma a zatem mieszkańcy za place  zabaw "zapłacą podwójnie!"

--

--

Dziękujemy za nadesłany materiał Zespół portalu

 

Skomentuj

Komentarze

  • Gość (Członek Rady Sołeckiej)

    Prawda jest taka, że to gmina wybrała wykonawcę, sołtys i rada sołecka nie miała na to wpływu, wykonawca już rok wcześniej był nieterminowy a zabawki zamontowane jesienią na wiosnę były pokryte rdzą. Gdyby na siłę nie szukano gdzie najtaniej , a nie solidnie i na lata to dzisiaj nasze dzieci cieszyły się nowymi zabawkami, a trzeba dodać że to nie tanie urządzenie bo koszt to ok 10,000. Ci co odbierali te place zabaw powinni z własnej kieszeni pokryć dodatkowe koszty! Bo to tylko i wyłącznie ich wina!

    0 Krótki URL: