Działaj Lokalnie "Naturalnie"

przez Daniel Podobiński
Odsłony: 5269

Dnia 6 kwietnia 2018 roku ruszyła nowa edycja programu "Działaj lokalnie" w Borach Niemodlińskich, realizowanego wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, w ramach środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, a także grup nieformalnych pod warunkiem otrzymania opieki podmiotu posiadającego osobowość prawną, skupionych w 8 gminach Borów Niemodlińskich, tj. Biała, Dąbrowa, Komprachcice, Łambinowice, Niemodlin, Prószków, Strzeleczki i Tułowice.

W bieżącej edycji pula przeznaczona na granty to 55 000,00 zł. W tym roku uruchomiliśmy jedną ścieżkę tematyczną "Działaj lokalnie. Naturalnie". Wnioski składane w ramach ścieżki będą miały pierwszeństwo dofinansowania. Na działania w ramach ścieżki przeznaczyliśmy 40% dofinansowania, czyli 22 000 zł.

-

Program "Działaj Lokalnie" dotuje projekty, działania, które mają na celu zaktywizowanie i współdziałanie społeczności lokalnej wokół celu lub problemu, który pojawił się w ich społeczności oraz potrzeby jaka w danej społeczności zaistniała. Chodzi o to, by zamierzone działania osiągać wspólnymi siłami - mieszkańców, lokalnych instytucji, przedsiębiorców, organizacji, samorządowców. Warto zwrócić uwagę by podejmowane działania w najlepszy sposób wykorzystywały lokalne zasoby. Najważniejszym celem działań jest DOBRO WSPÓLNE, które można osiągnąć na wiele sposobów, czy to przez warsztaty ekologiczne lub artystyczne, kina plenerowe, wyprawy rowerowe lub piesze, wspólną aktywność fizyczną lub działania integrujące młodzież, seniorów, rodziny. To Wnioskodawcy, mieszkańcy Borów Niemodlińskich, wiedzą najlepiej w jaki sposób osiągnąć zamierzony cel.

 

Nabór w bieżącej edycji trwa od 6 kwietnia 2018 roku do 7 maja 2018 roku (włącznie, do północy), wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku czerwca 2018 roku. Okres realizacji projektów to czerwiec-grudzień 2018 roku, pamiętając, że zamierzone działania muszą trwać minimum 3 a maksymalnie 6 miesięcy. Maksymalna wysokość grantu to 6 000 zł. Wnioski można składać tylko i wyłącznie poprzez generator wniosków, dostępny pod adresem www.system.dzialajlokalnie.pl

 

Generator będzie otwarty przez cały okres trwania naboru. Serdecznie zapraszamy do składania wniosków i rozpowszechniania informacji o konkursie.

 

Z pozdrowieniem

Daniel Podobiński

Partnerstwo Borów Niemodlińskich

Rynek 52, 49-100 Niemodlin

www.boryniemodlinskie.pl

www.facebook.com/partnerstwo.borowniemodlinskich

tel./fax 77 4606 351

 

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy