Sytuacja demograficzna w gminie Niemodlin.

przez Mieszkańcy

Sytuacja demograficzna w gminie Niemodlin z roku na rok jest coraz gorsza. Odpływ młodych ludzi za czasów obecnej pani burmistrz nabrał tempa.

Młodzi mieszkańcy nie widząc perspektyw uciekają do większych ośrodków miejskich. Tam jest praca a dzieci mają możliwość korzystania ze żłobków, przedszkoli, szkół, które zapewniają im lepszy start w życiu. Dodatkowo dorośli i dzieci korzystają instytucji kultury, czy infrastruktury miejskiej parków, basenów, skateparków czy zwykłych placów zabaw. Ostatnie dane opublikowane przez GUS są bezlitosne 60,7 % mieszkańców gminy Niemodlin stanowią osoby w wieku nieprodukcyjnym.  Zamiast przyciągania nowych mieszkańców  odpychanie, zamiast rozwoju placówek oświatowych, budowy nowego przedszkola, jak króliki z kapelusza wyciągane są kolejne kuriozalne pomysły jak np. przeniesienie Przedszkola nr 2 do Zespołu Szkół czy obecny pomysł przeniesienia Szkoły Podstawowej nr 2 do Zespołu Szkół. Degradacja miasta trwa w najlepsze. Konsekwencją takich działań będzie likwidacja szkoły podstawowej i jednego z przedszkoli w Niemodlinie a najpewniej w dalszej kolejności placówki w Rogach. Hasłem wyborczym pani Koncewicz było „nie zlikwiduję  żadnej ze szkół” i faktycznie przeniesienie to nie likwidacja. Szkoda rodziców i dzieci, które teraz zapewne będą meldować się u krewnych, mieszkających w obrębie szkolnym, uprawniającym je do zapisania się do „Jedynki”. Ile niepotrzebnych nerwów.  Kto o zdrowych zmysłach  zapisze małe dzieci do szkoły, w której uczy się młodzież i dorośli. Samo położenie placówki to dłuższa droga do szkoły. Co z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2?  Wieść niesie, że ma tam powstać dom opieki. Czy to  ma być zachęcające dla nowych mieszkańców ?  Wątpliwe. Cóż do rangi bohatera urasta poprzedni burmistrz Stankiewicz i  poprzednia Rada Miejska. Jak  wyglądałby Niemodlin bez hali sportowej, Orlika, zrewitalizowanego stadionu wraz z rotundą, zrewitalizowanych uliczek śródmieścia, skanalizowanej w 95% aglomeracji Niemodlina, wprowadzonego i obowiązującego do dziś funduszu sołeckiego, wyremontowanych gruntownie 3 świetlic wiejskich, rozbudowanego garażu OSP  Grodziec, placu zabaw dla dzieci przy ul. Reja, organizowanych corocznie Dni Niemodlina i Dożynek.

Dziś ważne jest składanie kolejnych obietnic bez pokrycia m.in. wspomniana wyżej budowa przedszkola, rozbudowa  oczyszczalni ścieków, budowa mieszkań plus, rewitalizacji basenu. Nic się nie wydarzyło. Czekajmy więc na kolejną obietnicę oglądając zdjęcia z wręczania kwiatów kolejnym jubilatom, oglądajmy pracę zamiatarki , która nie zamiata, pomalowanej podłogi w przepompowni, wyplewionego klombu w sołectwie, kolejnej  postawionej ławki.  Może znajdzie się ten inwestor zaginiony przed paru laty i ożyje strefa ekonomiczna, na którą obecnie rządzący przeznaczyli prawie milion złotych. Życzę mieszkańcom dużo cierpliwości. Ja niestety nie czekam dłużej. Pozdrawiam.

Redakcja portalu - materiał przesłany przez Naszego mieszkańca. Tworzycie portal razem z Nami za co serdecznie dziękujemy.