Władze likwidują szkołę w Niemodlinie.

przez Nd

Kolejna smutna wiadomość dla mieszkańców Niemodlina. Z dniem 31 sierpnia 2021 zostaje zlikwidowana Szkoła nr 2 im. Marii Curie Skłodowskiej w Niemodlinie.

Na wspominanej już w poprzednim artykule sesji, która odbyła się 25 lutego 2021 roku radni przegłosowali uchwałę na mocy, której szkoła przestaje istnieć.

Projekt uchwały:

Szkołę chciał zlikwidować poprzednik Pani Burmistrz, co spotkało się z dużym oporem wśród rodziców i ostatecznie wycofano się z podjęcia tak radykalnych kroków.

Źródło NTO - link do artykułu kliknij tutaj >>> Artykuł NTO

Uczniowie, którzy uczęszczali do szkoły nr 2 będą od września 2021r mogli uczęszczać do Zespołu Szkół, na ul Opolskiej 34 zarządzanego nie przez UMiG w Niemodlinie, lecz przez Starostę Opolskiego. Czy słuszna i dobra dla rozwoju naszych pociech  jest ta decyzja? Oceńcie Państwo sami.

Zastanawiający jest fakt, iż placówkę według informacji zawartych na stronie urzędu gminy regularnie remontowano.

Źródło UMiG Niemodlin Link do artykułu kliknij tutaj >>>  Artykuł

Wakacje czas remontów w szkołach.

Źródło UMiG Niemodlin Link do artykułu kliknij tutaj >>> Artykuł

Szkoła otrzymała także dotacje na odnowienie i doposażenie gabinetu medycznego.

Źródło UMiG Niemodlin Link do artykułu kliknij tutaj >>> Artykuł

Nie można pominąć tu pewnych faktów. Kiedy poprzedni Burmistrz Pan Mirosław Stankiewicz ze względu na oszczędności chciał zlikwidować szkołę w Grabinie, Pani Koncewicz, jako dyrektor tejże placówki głośno protestowała wraz z rodzicami mocno sprzeciwiając się tej decyzji. Dzisiaj na mocy uchwały, złożonej przez właśnie urzędującą obecnie Burmistrz szkoła z wieloletnią tradycja przestaje istnieć. Przykrym faktem dla nauczycieli likwidowanej szkoły jest to, że Pani Dorota Koncewicz przez wiele lat pracowała, jako nauczyciel a potem jak już wspomnieliśmy dyrektor w placówkach oświatowych.

Szkoła nr 2 to miejsce wspomnień z dzieciństwa dla wielu z nas. Zapraszamy do obejrzenia  galerii absolwentów jak i podzielenia się z nami wspomnieniami, jakie wzbudziły u Państwa zamieszczone fotografie.

Źródło powyższej galerii - portal Nasza Klasa

W obietnicach wyborczych była jasna deklaracja: "Opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju oświaty. Utrzymanie i rozwój istniejącej sieci szkół.

Czy następnym krokiem będzie likwidacja Szkoły Podstawowej ulokowanej w miejscowości Rogi ?

Link do poprzedniego w/w artykułu >>>  Likwidacja funduszu sołeckiego! Czy gmina jest bankrutem ?

Dziękujemy za nadesłany materiał - Zespół Portalu

Zapraszamy do pozostawienia komentarzy.

źródła materiałów:

- strona UMiG Niemodlin,