Śmierdząca sprawa. Alarmują mieszkańcy!

przez Nd
Odsłony: 1288

Wylewające się ścieki ze studzienek kanalizacyjnych.


Od momentu wpięcia do lokalnej przepompowni, wysokociśnieniowego rurociągu ze ściekami z Graczy, mieszkańcy wsi Gościejowice od wielu miesięcy obserwują następujące zjawisko.  Po obfitych opadach deszczu a także po ostatnich roztopach ze studzienek kanalizacyjnych wybija śmierdzące szambo. Co więcej płynąc po powierzchni jest wchłaniane przez glebę, co zapewne nie jest ekologiczne jak również przyjazne środowisku – alarmują mieszkańcy.

- -

- -

- -

Stwierdzają również, że przed uruchomieniem rury doprowadzającej ścieki z Graczy do gościejowickiej przepompowni taka sytuacja nie miała miejsca.  Nasuwa się, więc pytanie: Czy, aby ta inwestycja w Graczach została wykonana zgodnie ze sztuką? – Pytają zainteresowani. Można na ten moment jedynie domniemywać, że zjawisko występujące tylko podczas większych opadów deszczu jak i po roztopach spowodowane jest przyrostem wód gruntowych a co za tym idzie prawdopodobnie brakiem szczelności dopiętej infrastruktury kanalizacyjnej. Mieszkańcy wsi zastanawiają się, czy nie zgłosić tej sprawy dalej. Tak przecież  być nie może - dodają.

Może na ten moment warto poinformować zarządcę infrastruktury (ZGKiM w Niemodlinie) o tym zjawisku, aby dokonał sprawdzenia i znalazł przyczynę wybijania ścieków ze studzienek.

 

O tym rurociągu już pisaliśmy - link do artykułu >>> Inwestycyjna porażka?

 

Dziękujemy mieszkańcom za nadesłany materiał - Zespół portalu

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Jasiek)

  To już wiadomo dlaczego Pani Koncewicz popierała Trzaskowskiego:-) teraz mamy warszawskie standardy. Nie ma jak dobre wzorce.

 • Gość (Krzysztof)

  O Niemodlińska czajka wylała. Swoją drogą jeśli ktoś czegoś nie dopilnował to od tego jest prokuratura.

 • Gość (Mieszkaniec)

  Nie wiem czy informowanie komunalki coś przyniesie. Co rusz widziałem pracowników jak coś próbują naprawić. Chwilę jest dobrze później problem powraca.

 • Gość (eSSeldowiec)

  Niemodlin i okolice pozazdrościło Warszawie, i też go goowno zalewa.