Pensja Burmistrza, diety Radnych. Czy będzie podwyżka ?

przez DwR
Odsłony: 1295

Na stronie gminnej w zakładce BIP pojawiły się dwa projekty uchwał : 298/2021 oraz 299/2021 dotyczą wynagrodzeń naszych włodarzy. Pani Burmistrz jaki i Radnych Rady Miejskiej.


- -

Uchwała 298/2021 dotyczy kolejnej podwyżki wynagrodzenia Pani Burmistrz Doroty Koncewicz. Po jej zatwierdzeniu wynosić ono będzie

8200zł wynagrodzenie zasadnicze

2520zł dodatku funkcyjnego

3216 dodatku specjalnego

co łącznie daje nam kwotę 13936 zł.

- -

Należy również dodać, że Pani Burmistrz ma prawo do pozyskania dodatkowych środków i są to tzw. delegacje.

- -

 projekt uchwały

- -

uzasadnienie


Jak wszystkim wiadomo ze względu na oszczędności zablokowane zostały fundusze sołeckie, w kuluarach mówi się też o środkach na kluby sportowe. O podwyżkę zabiegają także pracownicy ZGKiM. Czy prośba pracowników zostanie uwzględniona dowiemy z zatwierdzonego budżetu gminy na rok 2022. Co do podwyżki pensji Pani Burmistrz dowiemy się już w przyszłym tygodniu.

 

Druga uchwała dotyczy diet radnych, a także konsekwencji jakie poniosą Radni, którzy sporadycznie pojawiają się na komisjach i sesjach. Są tacy, których na nagraniach nie zobaczymy kilka miesięcy. Wśród nich są nawet przewodniczący poszczególnych komisji. Po pozytywnym zaopiniowaniu i przegłosowaniu uchwały taki delikwent otrzyma 50% wysokości należnej diety.

- -

projekt uchwały

- -

uzasadnienie

- -

Obecnie wynoszą one:

Przewodniczący Rady - 1300zł. - Pan Bartosz Wajman

Zastępca Przewodniczącego - 1000zł. - Pan Krzysztof Trzmielewski

Przewodniczący Komisji - 970zł. - Pan Adam Jagieło, Pani Zofia Walczuk, Maria Krzemińska (osoby z Komitetu Wyborczego Pani Doroty Koncewicz)

Zastępca Przewodniczącego Komisji - 835zł. - Pan Grzegorz Krzyśków, Ewa Skura - Prajel, Mirosław Dec.

Pozostali Radni - 765zł.

Należy zwrócić uwagę na przewodniczących komisji. Komisja Rewizyjna oraz Komisja Skarg, wniosków i Petycji są to komisje, które powinny  być neutralne w przypadku Skargi na działalność Burmistrza, natomiast Komisja Rewizyjna ma sprawdzać i patrzeć na ręce włodarza. Czy tak jest w obecnej sytuacji? Oceńcie Państwo sami.  

 

 źródło - strona UMiG Niemodlin - BIP

 

Dziękujemy autorowi za nadesłany materiał

Zespół Portalu.

Pozdrawiamy.

 

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Andrzej)

  Drodzy Państwo, uważam, że należy przypomnieć radnym Gminy Niemodlin, kto ma moc uchwałodawczą,a  kto wykonawczą. W przypadku naszej gminy oba te przywileje ma jedna osoba,  natomiast  radni głosuj pod jej dyktando .
  Pytanie do "radnych", czy w związku z projektem budżetu na 2022r któryś z nich wniósł swoje propozycje?
  W dobie tak "wielkiego kryzysu w gminie", gdzie społeczność wiejską pozbawia FUNDUSZU SOŁECKIEGO, chce się wprowadzać opłaty adacenckie, zamiast sobie obniżyć uposażenie, myśli o podwyżkach.
  Teraz słowa kieruję do radnych, którzy jak to określili na sercu jest im dobro budżetu gminy
  i głosowali za  nieprzyznawaniem w 2022r środków na Fundusz Sołecki (również do tych którzy się wstrzymali się  lub nie uczestniczyli w głosowaniu)
  "Czemu do tej pory , żaden z Was nie wyszedł z projektem uchwały  obniżenia do minimum uposażenia Pani Burmistrz i  diet radnych do poziomu diet sołtysów (170zł)"? Tylko na rok 2022.