Pensja Burmistrza, diety Radnych. Czy będzie podwyżka ?

przez DwR

Na stronie gminnej w zakładce BIP pojawiły się dwa projekty uchwał : 298/2021 oraz 299/2021 dotyczą wynagrodzeń naszych włodarzy. Pani Burmistrz jaki i Radnych Rady Miejskiej.

Uchwała 298/2021 dotyczy kolejnej podwyżki wynagrodzenia Pani Burmistrz Doroty Koncewicz. Po jej zatwierdzeniu wynosić ono będzie

8200zł wynagrodzenie zasadnicze

2520zł dodatku funkcyjnego

3216 dodatku specjalnego

co łącznie daje nam kwotę 13936 zł.

Należy również dodać, że Pani Burmistrz ma prawo do pozyskania dodatkowych środków i są to tzw. delegacje.

projekt uchwały

uzasadnienie

Jak wszystkim wiadomo ze względu na oszczędności zablokowane zostały fundusze sołeckie, w kuluarach mówi się też o środkach na kluby sportowe. O podwyżkę zabiegają także pracownicy ZGKiM. Czy prośba pracowników zostanie uwzględniona dowiemy z zatwierdzonego budżetu gminy na rok 2022. Co do podwyżki pensji Pani Burmistrz dowiemy się już w przyszłym tygodniu.

Druga uchwała dotyczy diet radnych, a także konsekwencji jakie poniosą Radni, którzy sporadycznie pojawiają się na komisjach i sesjach. Są tacy, których na nagraniach nie zobaczymy kilka miesięcy. Wśród nich są nawet przewodniczący poszczególnych komisji. Po pozytywnym zaopiniowaniu i przegłosowaniu uchwały taki delikwent otrzyma 50% wysokości należnej diety.

projekt uchwały

uzasadnienie

Obecnie wynoszą one:

Przewodniczący Rady - 1300zł. - Pan Bartosz Wajman

Zastępca Przewodniczącego - 1000zł. - Pan Krzysztof Trzmielewski

Przewodniczący Komisji - 970zł. - Pan Adam Jagieło, Pani Zofia Walczuk, Maria Krzemińska (osoby z Komitetu Wyborczego Pani Doroty Koncewicz)

Zastępca Przewodniczącego Komisji - 835zł. - Pan Grzegorz Krzyśków, Ewa Skura - Prajel, Mirosław Dec.

Pozostali Radni - 765zł.

Należy zwrócić uwagę na przewodniczących komisji. Komisja Rewizyjna oraz Komisja Skarg, wniosków i Petycji są to komisje, które powinny  być neutralne w przypadku Skargi na działalność Burmistrza, natomiast Komisja Rewizyjna ma sprawdzać i patrzeć na ręce włodarza. Czy tak jest w obecnej sytuacji? Oceńcie Państwo sami.

źródło - strona UMiG Niemodlin - BIP

Dziękujemy autorowi za nadesłany materiał

Zespół Portalu.

Pozdrawiamy.