Strefa ekonomiczna - czyli niemodliński "KIT"

Odsłony: 1999

Na łamach naszego portalu pisaliśmy na temat strefy ekonomicznej znajdującej się na ulicy Opolskiej.

Artykuł z 2018 roku pod tytułem "Hit czy Kit? - Otwarcie strefy ekonomicznej" znajdziecie Państwo klikając w odnośnik obok >>> HIT czy KIT? <<< .

Inwestycja w ten teren mogła pochłonąć kwotę zbliżoną do około miliona złotych – (na stronach urzędu ciężko doszukać się dokładnej kwoty).  Od samego początku budziło to spore kontrowersje, pomysł ten podzielił ówczesnych radnych. Nasza Włodarz zapewniała Radę o sporym zainteresowaniu inwestorów i wynikających korzyściach dla Naszej gminy. Brakującym elementem do owego boomu inwestycyjnego miała być inwestycja w infrastrukturę drogową (zjazd i drogę wewnętrzną). Ogłoszono, więc przetarg a firma, która go wygrała nie była w stanie wykonać inwestycji w określonym czasie. Ratując sytuację podpisano, więc aneks do umowy bez żadnego zadośćuczynienia i konsekwencji.

Dla przykładu w gminie Lewin Brzeski władze w podobnej sytuacji były w stanie wynegocjować zagospodarowanie terenu na cele wypoczynkowo- rekreacyjne. (U Nas można byłoby ruszyć nieszczęsny park).

Przez kilka lat inwestycja ta, jak mogliśmy zaobserwować nie ściągnęła inwestora, posłużyła wyłącznie za miejsce wywieszenia banerów jednego z kandydatów z ramienia PSL w trakcie kampanii na Prezydenta RP. Nasuwa się pytanie, czy gmina otrzymała jakieś wynagrodzenie? Tego raczej się nie dowiemy.  Obecnie na stronie urzędu i koncie FB pojawiła się oferta sprzedaży wyżej wymienionego terenu, pod którym widnieje podpis samej Burmistrz.

Czy inwestycja takich środków była sensowna? Skoro w tak krótkim czasie podjęto decyzję o jego sprzedaży.

Obserwując stronę BIP Niemodlin bez trudu można zauważyć, że, praktycznie, co miesiąc wystawiane na sprzedaż są grunty oraz budynki gminne np. mieszkania czy też sala gimnastyczna po szkole nr2. Niestety nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, w co gmina inwestuje pozyskane środki. Czy są to dobre decyzje - oceńcie Państwo sami.

Źródło - gminne konto FB

BIP - Niemodlin