2 Maja. Co z dziećmi? Nikt nie pytał rodziców!

przez nd

W dniu 05 maja od jednego  z czytelników, niezadowolonego rodzica otrzymaliśmy następującą informację.

Jak pisze Nasz czytelnik wielu rodziców napotkało na ten sam problem prosząc o to, aby go opisać. Z otrzymanej informacji dowiadujemy się, że w dniu 2 maja szkoły oraz przedszkola zamknięto zgodnie   z (decyzją Rady Pedagogicznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa) - 2 maja jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć. - więcej na ten temat znajdziecie Państwo klikając w link obok >>> TUTAJ <<<

Super dodatkowe wolne! Niestety nie we wszystkich taka informacja wzbudziła radosną euforię. Wielu rodziców zostało postawionych w bardzo trudnej sytuacji ze względu na brak możliwości zrezygnowania z pracy na poczet opieki nad dziećmi.  Oto krótki cytat z otrzymanej wiadomości:

"Problem jest duży po Bożym ciele przedłuża weekend pracownikom i zamyka przedszkole na jeden dzień po Bożym ciele i teraz też tak zrobiła,

że między 1 a 3 maja zamknęła przedszkole a ludzie, rodzice nie mają co zrobić z dziećmi. Dzwoniliśmy do Ministerstwa Nauki i nic nie mogą zrobić a

wszędzie w całej Polsce pytaliśmy są normalnie w te dni przedszkola otwarte tylko jedno miasto Niemodlin zamyka, bo pani Burmistrz chce."

Działanie zgodnie z prawem nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty. Wiemy również, że nie każdy Pracodawca patrzy przychylnym i wyrozumiałym okiem na taką sytuację. Jest wiele firm, które pracują w trybie ciągłym i nie mogą sobie pozwolić na zatrzymanie produkcji. Jak piszą rodzice powinno się najpierw "zapytać rodziców jeśli jest większość rodziców, którzy mają co zrobić to ok jeśli nie to placówka powinna zostać otwarta"

Oceńcie Państwo sami zaistniałą sytuację.

Dziękujemy za nadesłany materiał - Zespół portalu

Zapraszamy do komentowania.