NIEMODLIN BEZ TRANSPORTU GMINNEGO!

przez Nd
Odsłony: 2335

Na stronie Urzędu Wojewódzkiego jak również z doniesień medialnych dowiadujemy się że :

Prawie 32,5 miliona złotych otrzymają opolskie samorządy na organizację przewozów autobusowych. Gminy i powiaty podpisały dziś (11.01) umowy o dofinansowania w ramach kolejnej edycji programu wspierającego transport zbiorowy. Pieniądze pomogą w utrzymaniu 320 linii o łącznej długości prawie 9,5 tysiąca kilometrów. Jak mówi wojewoda Monika Jurek, to ważne zadanie, którego samorządy często nie byłyby w stanie zrealizować w oparciu wyłącznie o własne budżety. Okazuje się, że wszystkie samorządy, które złożyły wnioski dotację dostaną! Mało tego beneficjanci otrzymają wsparcie w takiej wysokości, o jaką wnioskowali. Tym samym możliwe będzie nie tylko utrzymanie nierentownych połączeń, ale i zakup nowych autobusów.

- -

- -

                                                                                                                                      Źródło zdjęcia : www.prudnik24.pl

Pogram dedykowany jest w szczególności dla gmin, które zdecydowały się na organizację bezpłatnej komunikacji. W przypadku mieszkańców naszej gminy jak najbardziej wskazany i jakże oczekiwany. Niestety na obszernej liście samorządów Niemodlina brak.

 

- -

- -

 

 

Więc wniosek jest jeden, nasi włodarze takiego wniosku nie złożyli lub złożyli go po czasie i wniosek został odrzucony, wg informacji przekazanej prze Panią Wojewodę. Jak widać na troskę mogą liczyć mieszkańcy sąsiadujących gmin min Dąbrowy, Grodkowa czy choćby Lewina Brzeskiego. Co kierowało niemodlińskim urzędem, pewnie się nie dowiemy - bo to pytania z serii trudne, zbanowane. Jedno jest pewne transport publiczny w naszej gminie jest znikomy, a w raz z likwidacją świątecznej i nocnej opieki zdrowotnej jeszcze bardziej potrzebny.

Materiał na wyżej wymieniony temat w Radio Opole kliknij >>> Radio Opole <<<

Zapraszamy do komentowania.

Dziękujemy za nadesłany materiał - Zespół portalu

 

fotografia z artykułu kliknij >>> Grodków 24 <<<

 

 

 

 

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Kazimierz)

  Czy ktoś zwrócił uwagę na co mają pójść podwyżki podatku? Otóż cwana burmistrz wprowadziła kolejne podwyżki diet, tym razem dla sołtysów. Taki myk żeby sobie wioski kupić przed wyborami. Jak myślicie uda jej się?

 • Gość (Mariola)

  Wy tu się produkuje a wasza Burmistrz robi przebieranki i bawi się w najlepsze na combrach w Szydłowie. Chyba za bardzo nie przejmuje się waszą krytyką ? i tak jest pewna wygranej. Kto ma jej zaszkodzić? Jak twierdzi kontrkandydatów ma cienkich.

 • Gość (Maria)

  Złe zarządzanie w Gminie, czas to zmienić.

 • Gość (Maria)

  Jestem bardzo zawiedziona brakiem dbałości o dobro mieszkańców Niemodlina ze strony Pani Burmistrz. Brak dworca autobusowego i kolejowego, komunikacji jakielkolwiek . Brak dyżurującej apteki w dni wolne. Brak pomocy medycznej - pogotowia
  , zaniedbany park - nieczynna fontanna, nieprzejezdna, zniszczona alejka , brak parkingu, na rynku samochody stoją na chodnikach, źle postawione barierki uniemożliwiają przejście po chodniku. Itd, itd.