Mateusz Morawiecki z wizytą w Opolu

Dnia 22 czerwca 2018r. Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Opolu. W piątkowe popołudnie mieszkańcy Opolszczyzny przybyli do Opolskiego Centrum Kongresowego na spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim.  Nie zabrakło niemodlińskiego akcentu...

Powitaliśmy Pana Premiera w Opolu i podziękowaliśmy za obwodnicę, która ma wkrótce powstać. Udało mi się podziękować Panu Premierowi osobiście, ważne były też rozmowy kuluarowe z Panią Poseł Katarzyną Czocharą, Wojewodą Violettą Porowską, Adrianem Czubakiem, Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii Marcinem Ociepą współtwórcą sukcesu Nysy, w której wkrótce inwestor Firma Umicore, zainwestuje 660mln Euro. - relacjonuje Mariusz Nieckarz kandydat na burmistrza Niemodlina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie było otwarte, w pierwszej część miało miejsce przemówienie Pana Premiera, w którym obszernie omówił swój plan na następne pół roku. Kolejna część spotkania to zadawanie pytań przez przybyłych mieszkańców.

Usłyszeliśmy wiele ciekawych propozycji dla gmin takich jak nasza, czyli bez prężnie rozwijających się zakładów pracy, z malejącą co rok liczbą mieszkańców, gmin cierpiących na zupełny brak inwestorów, w których stagnacja jest widoczna gołym okiem np. puste miejsce po dawnym browarze, pusta strefa ekonomiczna. Jest szansa coś zmienić - mówi Mirosław Rynkiewicz.

Dziękujemy za nadesłane materiały - zespół portalu.

Autor artykułu: dwr