2109 | Rezygnacja z dotacji na Lwowską!

przez m. Lwowska
Portal

W materiale kandydatki ubiegającej się o reelekcję można przeczytać: "zostały także przygotowane kolejne dokumentacje na przebudowę ulicy Lwowskiej wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, miejscami parkingowymi i oświetleniem".

--

źródło konto Facebook, konto Dorota Koncewicz kandydat na Burmistrza.

--

Niestety coś tu się, jak dla mnie nie zgadza! Moje pytanie brzmi następująco. Jak powyższa informacja ma się do opublikowanej przez Wojewodę Opolskiego w dniu 21 września listy, na której w dofinansowaniu dróg gminnych na pozycji 25 mamy informację o rezygnacji Gminy Niemodlin z przebudowy ul. Lwowskiej?

--

Z informacji jakie pozwoliłem sobie zebrać od kilku Radnych kadencji 2014-2018 dowiedziałem się, że Gmina Niemodlin zrezygnowała z dofinansowania przebudowy ul. Lwowskiej, gdyż nie zabezpieczyła środków własnych na to konkretne zadanie. W tym czasie był bowiem 4 mln deficyt, na który nasza gmina zadłużyła się w formie obligacji komunalnych.

Z całym uznaniem na logikę wychodzi, że żadne zadanie w całej gminie pod nazwą "ciągu pieszo-rowerowego" nie zostało zrealizowane od rozpoczęcia kadencji w 2014 roku. Jeżeli się mylę zapraszam Panią burmistrz do odpowiedzi. Niestety od lat jesteśmy zmuszeni docierać do domów z narażeniem życia po ciemku, lub nadkładać drogę i iść przez miasto.

--

Przeczytaj również: Niemodlin stracił ok milion osiemset tysięcy złotych...