Absolutorium - powiało chłodem!

Absolutorium zakończone najgorszym wynikiem od lat! Mocno powiało chłodem na Bohaterów Powstań Śląskich w Niemodlinie. Czyżby piastująca stanowisko Burmistrza Niemodlina Pani Dorota Koncewicz traciła poparcie wśród Radnych?

Wynik absolutorium jasno wskazuje tendencję spadkową. Absolutorium udzieliło tylko 8 radnych, wstrzymało się 6. Radni, którzy WSTRZYMALI się: Radna Pani Danuta Unijewska, Radna Pani Katarzyna Kaliciak, Przewodniczący Rady Pan Zbigniew Palak, Z-ca Przewodniczącego Pan Bartosz Wajman, Radny Pan Zbigniew Weber, Radny Pan Stanisław Janiak. Wstrzymując się a tym samym poniekąd nie udzielili absolutorium Pani Burmistrz (Pan Zbigniew Weber, Pan Stanisław Janiak, Pan Zbigniew Palak i Pan Bartosz Wajman) - członkowie komisji budżetowej. Wyłamała się Pani Radna Zofia Walczuk (przewodnicząca tejże komisji), co daje do myślenia i zaskakuje dlaczego nie było w tym gronie jedności?

Podczas grudniowego uchwalania projektu budżetu pojawiały się głosy sprzeciwu, głównie powodem był kredyt na dom kultury oraz zignorowanie wniosków radnych dotyczących propozycji do budżetu, co kulczowe- nie wzięto ich w ogóle pod uwagę!

--

(W kuluarach mówi się, że były ustalania, ale z wybranymi radnymi na tzw. spotkaniach na sms "remonty i inwestycje tylko na terenie gminy u radnych, którzy pójdą z Panią Burmistrz do wyborów” – być może jest to nowa forma promowania?)

--

Przykładem może być Grabin, który realizuje swój plan:  boisko, droga gminna z chodnikami, partycypacja na skrzyżowaniu powiatowym 30.000,- itd.

Rok temu wynik absolutorium był dużo lepszy, budżet został przyjęty warunkowo z tzw. zwrotów funduszu sołeckiego i innych środków, które pojawią się w ciągu roku. Miały zostać zrealizowane zadania wskazane przez radnych po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami – czy ten plany zostały zrealizowane?

W trakcie głosowania nad absolutorium nie pozwolono radnym podać argumentacji, dlaczego podjęli taką decyzję. Odebrano głos Pani Danucie Unijewskiej, jak widać na nagraniu z obrad powodem miał być fakt, że mówiła o całej kadencji a miała wypowiedzieć się tylko na temat realizacji budżetu w 2017 r. (Radna nie trzymała się punktu więc odebrano jej głos).

Pani Burmistrz głosu nie odebrano pomimo, że jej wypowiedź odbiegała nie tylko od tematu, ale również od faktów – dodaje autor niniejszego tekstu.

Z naszej strony możemy jedynie podziękować za przesłany artykuł i podzielenie się swoją opinią. Zainteresowanych w imieniu autora tekstu i własnym odsyłamy do materiału audio - wideo z sesji na której odbyło się absolutorium kliknij  >>>>  tutaj.

--

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do współtworzenia niezależnego portalu.