Niemodlin stracił ok milion osiemset tysięcy złotych...

przez Portal
Odsłony: 3369
Portal

Środki w wysokości ok 1,8 mln złotych z puli 5,5 mln złotych z przeznaczeniem na projekt pn. "Przebudowa ul. Lwowskiej w Niemodlinie",  przekazano innym gminom. Niestety Pani Burmistrz w piśmie do Wojewody Opolskiego z przykrością poinformowała, że: "ze względu na krótki termin nie było możliwości rozpoczęcia procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy, zakończenia inwestycji i rozliczenia jej do 15.11.2018".

Z uwagi na rezygnację Pani Doroty Koncewicz zaoszczędzone środki zostały rozdysponowane na kolejne projekty, gmina Wołczyn przystąpiła do zadania o wartość 2mln, gmina Wilków - otrzymała na zadanie 500tyś, Głubczyce - pozyskały pozostałe 3 mln złotych. Podpisano i przystąpiono do realizacji inwestycji, pomimo znacznie krótszego czasu na jej wykonanie niż fizycznie miała gmina Niemodlin.

--
Poniżej skan pism, które wpłynęły na adres portalu:
--

 

--

Środki przekazano innym włodarzom:

--

--

--

Dziękujemy za przesłane materiały.

--

Zaktualizowano: 2018-11-01 / 21:17:28

Sprostowanie. Dziękujemy za zwrócenie uwagi. W wyniku interpretacji otrzymanych pism wskazano pulę zaoszczędzonych pieniędzy a nie faktyczną kwotę, której nie pozyskano na remont wspomnianej ulicy.

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (bonzo)

  i jeszcze jedno widział kto ten film z gratulacjami pracowników urzędu, przecież to wygląda jak stado idące na rzeź .Po co kto ich nagrywał ?

 • Gość (bonzo)

  Do gościa
  Za Stankiewicza
  wybudowano halę,
  orlik,stadion, ocieplono dwie szkoły w Niemodlinie i Graczach , skanalizowano prawie całą gminę, wybudowano na wszystkich wioskach place zabaw, zrewitalizowano staw młyński, zrobiono drogi na Reymonta  Co do Stankiewicza to raczej nie porównuj tej miernoty do niego. Wybudował halę, orlik, stadion, ocieplił dwie szkoły w Graczach i Niemodlinie, skanalizował prawie całą gminę, zrobił drogi na Reymonta II i przy osiedlu na Chopina i Lutosławskiego, wyremontował dwie świetlice wiejskie, drogę transportu rolnego w Grodźcu, remizę w Grodźcu, place zabaw na wszystkich wioskach, zrewitalizował uliczki rynku...................................................................................... nie chce mi się więcej pisać. Teraz to jest katastrofa.


  i

 • Gość (Tomek)

  Trwa obecnie przetarg, i ul. Lwowska będzie Pierwszą inwestycją w nowym rozdaniu po wyborach. Doinformujcie czytelników.

 • Gość (Ja)

  Grażka, Twój komentarz jest dowodem, że tu nic nie jest sztuczne, choć zwolennicy PSL tak by chcieli? Dobrze, że obecnie nam panująca p.Dorota nie ustawia swojego konta i nie usuwa moich wpisów? Trwajcie w swoim przekonaniu, obawiam się, że i tak nikt was nie przekona co by nie zrobił. Poco mierzyć innych swoją miarą? jak skala za mała? Przeciwnik choćby spod Komitetu Prymasowskiego startował byłby oczywiście i tak BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

 • Gość (Grażka)

  Brawo za sprostanie. Przyznam szczerze, że takiego jadu dawno nie widziałam na jednej stronie. Komentarze pod artykułami są autentyczne czy też sami redaktorzy sobie schlebiają...? Bo jednak jestem przekonana, że mieszkańcy nie są aż tak naiwni i nie widzą obłudy... Wszystkim hejtującym te 4 lata proponuję przypomnieć sobie zarządzanie gminą przez P. Mirosława i zauważyć, że wszystkich szkód nie da się załatwić od razu. Coś źle? Proponuję stawić swoją kandydaturę na Burmistrza i spróbować zrobić to lepiej, szybciej i najlepiej wszystko od razu! :)

 • Gość (SEKE ( tu_nie_banują))

  Ale Pani KONCEWICZ nie musi się bronić, bo ona uważa że ludzie tacy jak JA czy TY szczują tylko. A ja napisze TAK : " wierzę w ludzi, bo rodzą się jako niewinni, a potem idą do szkoły..." koniec
  Więc TUTAJ można pisać co się chce , nawet że ziemia jest płaska.... :)

 • Gość (Tu nie banuj@)

  Skany dostępne są na stronie bip urzędu wojewódzkiego

 • Gość (Leinad)

  Nie wierze, że można było zadać takie pytanie. ####Wujas### powiem tak, nieważne kto, gdzie i kiedy. Chwała za to, że nikt nie szuka poklasku za to. Nie szkoda Ci, że tym URZĄD się nie chwali? Jeśli nie na niemodlin.pl mogli napisać tu, słuchajcie było do wzięcia tyle i tyle, jednak krótki czas, zrobiliśmy wszystko, złożyliśmy wniosek o wydłużenie terminu realizacji ale został oddalony i nie pozyskaliśmy tych środków. ZA PROSTE PRAWDA???????????????????????????????????????????????????????????? Łatwiej widzieć źdźbło w oku bliźniego niż belkę w swoim.

 • Gość (Wujas)

  Kto wyciągnął z urzędu tę informację, czy była dostępna publicznie? czy ktoś z Radnych to upublicznił? Jeśli tak to kto? Proszę o info, pomóżcie zidentyfikować tę osobę.

 • Gość (Jerzy)

  Jest tam miejsce i w dużej części na ścieżkę rowerową i na chodnik, byłaby naprawdę bezpieczna droga na basen do lipna. Po prawdzie, to te 5 milionów sam bym nie wiedział jak w tak krótkim czasie na tym odcinku :( Tak czy siak, wystarczyłby chodnik z prawdziwego zdarzenia i to pewnie dało się chyba zrobić? Ktoś wie, co zakładał plan "Przebudowa ulicy Lwowskiej w NIemodlinie" jakie były wyliczenia? Dlaczego w oczekiwaniu na pieniądze, które mogły wpłynąć w każdej chwili nie był zorganizowany szybki plan działania. Powinno być chyba tak w tym kraju, że gdy dany region ma pomysł, powinien przygotować plan, projekt, całe wykonanie, wybrać firmy i być gotowym do działania. Jak tylko pojawia się szansa, ściągnąć wolną firmę, wykonać zadanie i myśleć o kolejnym. To byłby piękny kraj.

Pokaż więcej