Wybory 2018 | Druga tura w Niemodlinie!

Nie poznaliśmy Burmistrza Niemodlina, konieczna jest dogrywka! W drugiej turze 4 listopada 2018r. zmierzą się obecnie urzędująca Burmistrz Niemodlina - Pani Dorota Koncewicz oraz Kandydat na Burmistrza - Pan Mariusz Nieckarz.

Kandydaci:

Pani Dorota Koncewicz, (członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL))
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE (PSL) - uzyskała 2185 głosów;

Pan Mariusz Stanisław Nieckarz, (nie należy do partii politycznej)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (PIS) - uzyskał 1339 głosów;

Pozostali Kandydaci:

Pan Bartosz Eugeniusz Wajman, (członek partii Platforma Obywatelska (PO))
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARTOSZA WAJMANA (KW) - uzyskał 1096 głosów;

Pan Andrzej Żurek, (członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD))
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM (KW) - uzyskał 196 głosów;

Łącznie na wszystkich kandydatów oddano 4816 głosów.

Zobacz również artykuł: Wybory 2018 | Znamy Nowych Radnych Gminy Niemodlin!

Dziękujemy!

- aktualizacja dn. 2018-10-23 20:14:52

• Gość (Zenon)

Uwaga, trzeba iść na wybory, bez względu na to czy Koncewicz czy Nieckarz, ale trzeba zrozumieć że to jest ważne, bo można popierać starą władzę, ale nowy też nie powinien być pozostawiony bez poparcia. Świat idzie do przodu w takim tempie, że za pięć lat możemy żałować że źle wybraliśmy lub co gorsza oddaliśmy swój głos innym. Z obserwacji po latach wynika jednak że każdy nowy Burmistrz jest choć trochę lepszy od starego więc może warto dać szansę nowemu. Jak się zastanowić głębiej coś w tym jest.
    A co do partii to chyba tylko nakładki, żeby jakość to wyglądało w statystykach, bo ani PSLu tu nie ma, ani PiSu... Małe gminy chcą rozwoju, skutecznego pozyskiwania kasy z Uni i z Warszawy, a nie uprawiania polityki, bo tej to mają już wszyscy dość....

• Gość (42)

Widać nie może być wyborów takich co to w nich opcja rządząca nie straszy kandydatami ??????

• Gość (Teresa)

Panie Tomku, nie wiem czym się Pan kieruje pisząc taki komentarz? Niemniej jednak pisze Pan bzdury, było lepiej napisać ciekawy artykuł np. o tym ile to według Pana w naszej gminie zwolenników PIS? (tego okrutnego i strasznego PIS) bo za taką uchodzi partia wśród opozycji, ale chyba trudno tak napisać artykuł niepałający nienawiścią. Do sedna, nie wiem czy Pan wie może w PSL jest inaczej ale to, że daną osobę popiera partia chyba powinna decydować PARTIA gdzie tu coś nie fer (fair). Widać kandydat w osobie Pana Mariusza Nieckarza pomimo, iż nie przynależy do PIS okazał się kandydatem godnym poparcia. Głosuje Pan na Panią Dorotę Koncewicz widać od razu, zapewne z przesłanek własnych. A ja może niemądra bo nie potrafię sobie wyobrazić wyborów bez haseł a Pan widać tak? To poco Pani Dorota się męczy wypuszcza ulotki i tyle pisze na nich? Przecież Panu wystarczyłoby jej zdjęcie? Przecież na osobę Pan głosuje nie na miasto, gminę, nie na kierunek rozwoju i wizję. Pan żony szuka, czy burmistrza? Umiłowanie do tego co mamy w Panu niezliczone. Mam nadzieje, że ludzie jednak kierują się przy wyborach czym innym niż Pan. A tak na marginesie ja niestety nie wybrałam jeszcze swojego kandydata w drugiej turze za mało tych niepotrzebnych haseł. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców, Teresa.

• Gość (Tomek)

Kandydat próbujący zdobyć fotel burmistrza nie przynależy do PiS, a na ich piersi się wyhodował w I turze, to ma być fair? Prezes Kaczyński od razu by Cię ukarał. Jest to całkowity brak wiarygodności przed mieszkańcami. A z tymi zmianami nie przesadzajmy, bo ludzie patrzą i oceniają trzeźwo, nie działa już hasło DOBRA ZMIANA. Niemodlin głosuje się na ludzi, nie na hasła wyborcze.

• Gość (MisyaP)

Trzeba koniecznie pójść na drugą turę i nie pozwolić, by mniejszość (zapowiada się długi weekend i może być niska frekwencja) wybierając p. Koncewicz zdecydowała o stagnacji miasta i gminy. Kiedy otworzymy oczy?! Damy tej pani kolejne 5 lat na nic nierobienie, na pozowanie do zdjęć i objazdy z wiązankami? Gdzie są obiecane: żłobek, przedszkole, przystanek autobusowy, park, place zabaw dla dzieci? Gdzie one są?! Damy się znów nabrać na piękne obietnice? Pani Koncewicz jeździła aż do Warszawy, by wybudowano nam obwodnicę miasta... Ale do Opola nie dojechała, aby wynegocjować przystanek autobusowy z prawdziwego zdarzenia. Spójrzmy na sąsiednie gminy, gdzie to włodarz jest dla ludzi.

• Gość (Pytanko)

Dlaczego pogrubiona jest informacja o przynależnosci do partii lub nie przynależności tylko aktualnej Pani Burmistrz a u pozostałych kandytatów nie? W taki sposób się nie podaje suchych danych. Dlaczego chcecie tak to uwidocznić i każdemu czytelnikowi na to zwrócić uwagę? Albo podajemy fakty jednakowo dla wszystkich albo wytykamy i manipulujemy ;) I nie, nie popieram ani nie bronie aktualnej Pani Burmistrz, po prostu oceniam formę artykułu.

• Gość (jasny umysł)

Nie rozumiem mieszkańców Niemodlina. Dlaczego nie chcą zmian? W moim mieście co wybory następuje zmiana i z każdą zmianą jest coraz lepiej. Dlaczego tak jest? Każdy następca tego "najlepszego" robi o wiele więcej niż jego poprzednik! Wynika to z logiki jaką kieruje się nowy, która to motywuje go do większych działań od poprzednika.