MON zaprasza na pikniki „Służymy Niepodległej”

przez MON
MON

10 listopada br. (sobota) o godz. 13.00, w 17-stu polskich miastach we wszystkich województwach rozpoczną się pikniki  pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy do wspólnego Świętowania. W programie m.in. pokazy sprzętu wojskowego, występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji przygotowanych również przez miasta.  W wybranych lokalizacjach będzie można podzielić się darem życia, oddaj±c krew w przygotowanych ambulansach.

O godz. 16.00, we wszystkich miastach razem pobijemy rekord w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady” czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Pikniki zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Chcielibyśmy, aby całe rodziny i mieszkańcy wszystkich regionów wspólnie uczcili  pamięć naszych przodków, patriotów, dowódców i żołnierzy, którzy poświęcali życie, by Polska powróciła na mapę Europy.

źródło | mon.gov.pl

Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę!

Pikniki „Służmy Niepodległej”- wykaz lokalizacji:

1.    dolnośląskie, Wrocław, Plac Wolności;

2.    kujawsko-pomorskie, Toruń, stadion Ośrodka Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia (ul. Andersa);

3.    lubelskie, Lublin, Targi Lublin (ul. Dworcowa 1);

4.    lubuskie, Gorzów Wielkopolski, Plac Słowiański;

5.    łódzkie, Łowicz, Nowy Rynek;

6.    małopolskie, Kraków, Rynek Główny;

7.    mazowieckie, Ostrołęka, Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęką;

8.    mazowieckie, Warszawa, przed Muzeum Wojska Polskiego;

9.    opolskie, Brzeg, Plac Zamkowy;

10.  podkarpackie, Przemyśl, dolna stacja wyciągu narciarskiego (ul. Sanocka 12b);

11.  podlaskie, Białystok, Plac przed Teatrem Aleksandra Węgierki;

12.  pomorskie, Gdynia, Skwer Kościuszki;

13.  Śląskie, Katowice, Plac Bolesława Chrobrego;

14.  Świętokrzyskie, Kielce, Plac Wolności;

15.  warmińsko-mazurskie, Olsztyn, Plac Solidarności;

16.  wielkopolskie, Poznań, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych  (ul. Wojska Polskiego 86/90);

17.  zachodniopomorskie, Koszalin, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej

Serdecznie polecamy!