POŁĄCZENIE KOLEJOWE (WAŻNA ANKIETA)

przez Paweł Kotwica
Odsłony: 3694

Od lat niszczeje linia kolejowa z Graczy do Opola, gdy tymczasem mieszkańcy wsi położonych wzdłuż tej linii, nie mają stałego połączenia z Opolem. Ponadto coraz większy nacisk w Europie kładziony jest na nisko emisyjne środki transportu publicznego, zastępujące wiele indywidualnych samochodów.

Ponowne uruchomienie tej linii nie będzie łatwe, ponieważ będzie wymagało zaangażowania wielu decydentów, od gminy począwszy, a na lokalnych politykach skończywszy. W końcu jakby nie było, linia wymaga gruntownego remontu, należałoby zwiększyć ilość przystanków o odpowiednich parametrach, uzupełnionych parkingami dla samochodów i rowerów, oraz odbudować końcówkę linii, co najmniej do drogi Gracze - Radoszowice.

Ważne będzie również zaangażowanie Marszałka województwa, który zapewniłby odpowiednią ilość szynobusów.

Żeby przekonać do działania w tej sprawie, tych którzy dysponują odpowiednimi środkami, należy sprawdzić czy mieszkańcom naszej gminy takie połączenie rzeczywiście jest potrzebne. Tym bardziej, że angażowane byłyby niemałe środki publiczne. Dlatego proszę o opublikowanie linku pod którym znajduje się krótka ankieta (proszę nie obawiać się "internetowych robaków").
 
Bardzo zależy mi na wypełnieniu ankiety przez jak największą liczbę osób, dlatego proszę też o linkowanie tego artykułu również w mediach społecznościowych.
 
Ankieta zawiera wyłącznie pytania zamknięte, z odpowiedzi oznaczonych kółeczkiem wybieramy tylko jedną, z tych oznaczonych kwadracikami możemy wybrać więcej. Gdyby kliknięcie linku nie powodowało przekierowania do ankiety, proszę o jego kopiowanie do przeglądarki. Bardzo zależy mi na szczerych odpowiedziach, nie motywowanych np. sentymentem, że "kiedyś to było fajnie jak pociągi jeździły". Oczywiście o wynikach ankiety poinformuję.
 
W razie pytań czy sugestii związanych z tym tematem proszę o kontakt mailowy ze mną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 

Przejdź do ankiety klikając link:  >>> Do ankiety kliknij TUTAJ <<<

 
Paweł Kotwica

 

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Blondi)

  Są to zbyt duże koszta całkowite. Lepiej dać ludziom połączenia pks, a nie pchać się w niepotrzebną inwestycje. Szczególnie też z uwagi na popularność prywatnych i powszechnych środków transportu, który 80% mieszkańców posiada.

 • Gość (Krzysztof)

  My współcześni ludzie jesteśmy coraz bardziej wygodni i wszędzie jeździmy samochodami. Nikt nie korzystałby z takiego połączenia... Koszty przywrócenia połączenia z Opola do Graczy są duże a zainteresowanie przejezdami będzie słabe...

 • Gość (Lodzia)

  Pani ma problem z utrzymaniem gabinetu rehabilitacji finansowanego przez NFZ a wy jej każecie uruchamiać linię kolejową. Himalaje.

 • Gość (Gogo)

  Gmina niech da dzieciom autobus. A znak STOP niech zdemontuja.

 • Gość (Pytanko)

  Wątpię żeby ludzie którzy aktualnie jeżdzą autami z Graczy do Opola do pracy przesiedli się na pkp, znając życie to musieliby jechać mzk z pkp przez pol Opola żeby pozniej jeszcze dotrzec do miejsca pracy, więc łącznie ich podroż by trwała 2godziny w jedną strone ;) Nie widzę szans. A dzieci z graczy to chyba raczej w stronę Grodkowa jeżdzą do szkoły? Nie wiem, macie jakieś informacje na ten temat? Jak aktualnie dzieci z Graczy jeżdzą do szkoły do Opola? Autem ktoś wozi na pks Niemodlin a dalej autobusem? Nie wydaje mi się żeby PKP zarobiło tymi kilkoma biletami na koszty tej linii. Pozdrawiam

 • Gość (BarON)

  Inicjatywa świetna tylko czy realna? i czy faktycznie ludzie korzystaliby z pociągu. Tak szczerze bardziej jestem za koleją niż za pksem, więc popieram. Pytanie dlaczego z Niemodlina pociąg od lat nie jeździ ? Jedno jest pewne przywrócić kolej, albo zalać te wiekowe przejazdy i zakończyć niszczenie zawieszenia samochodów. Bo to co jest woła o pomstę do nieba!

 • Gość (Marzena)

  Kolej potrzebna by byla dla dzieci dojezdzajacych do szkoly niemodlin czy Opole popieram pomysl

 • Gość (Marzena)

  Bardzo dobry pomysl popieram ?

 • Gość (Ya)

  Świetna inicjatywa, przywrócenie połączenia to duże przedsięwzięcie warte zrealizowania. Poozdr.

 • Gość (Wojtek)

  Idiotyczny pomysł. Zamiast reanimować linie kolejowa, którą w ciągu dnia pojedzie może 2 pasażerów a podróż z graczy do Opola zajmie dwie godziny lepiej uruchomić linie autobusowa Niemodlin-gracze. To będzie nieporównywalnie tańsze i wygodniejsze.