POŁĄCZENIE KOLEJOWE (WAŻNA ANKIETA)

przez Paweł Kotwica

Od lat niszczeje linia kolejowa z Graczy do Opola, gdy tymczasem mieszkańcy wsi położonych wzdłuż tej linii, nie mają stałego połączenia z Opolem. Ponadto coraz większy nacisk w Europie kładziony jest na nisko emisyjne środki transportu publicznego, zastępujące wiele indywidualnych samochodów.

Ponowne uruchomienie tej linii nie będzie łatwe, ponieważ będzie wymagało zaangażowania wielu decydentów, od gminy począwszy, a na lokalnych politykach skończywszy. W końcu jakby nie było, linia wymaga gruntownego remontu, należałoby zwiększyć ilość przystanków o odpowiednich parametrach, uzupełnionych parkingami dla samochodów i rowerów, oraz odbudować końcówkę linii, co najmniej do drogi Gracze - Radoszowice.

Ważne będzie również zaangażowanie Marszałka województwa, który zapewniłby odpowiednią ilość szynobusów.

Żeby przekonać do działania w tej sprawie, tych którzy dysponują odpowiednimi środkami, należy sprawdzić czy mieszkańcom naszej gminy takie połączenie rzeczywiście jest potrzebne. Tym bardziej, że angażowane byłyby niemałe środki publiczne. Dlatego proszę o opublikowanie linku pod którym znajduje się krótka ankieta (proszę nie obawiać się "internetowych robaków").

Bardzo zależy mi na wypełnieniu ankiety przez jak największą liczbę osób, dlatego proszę też o linkowanie tego artykułu również w mediach społecznościowych.

Ankieta zawiera wyłącznie pytania zamknięte, z odpowiedzi oznaczonych kółeczkiem wybieramy tylko jedną, z tych oznaczonych kwadracikami możemy wybrać więcej. Gdyby kliknięcie linku nie powodowało przekierowania do ankiety, proszę o jego kopiowanie do przeglądarki. Bardzo zależy mi na szczerych odpowiedziach, nie motywowanych np. sentymentem, że "kiedyś to było fajnie jak pociągi jeździły". Oczywiście o wynikach ankiety poinformuję.

W razie pytań czy sugestii związanych z tym tematem proszę o kontakt mailowy ze mną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przejdź do ankiety klikając link:  >>> Do ankiety kliknij TUTAJ <<<

Paweł Kotwica