Problem Niemodlina na Sesji Rady Powiatu Opolskiego!

przez Ja
Źródło - materiał filmowy TVP, program ALARM

W dniu 11 marca 2019r. odbyła się VII sesja Rady Powiatu Opolskiego. W sesji gościnnie uczestniczył Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski, który przedstawił sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Opolu w 2018 r.

W trakcie swojego wystąpienia poruszył ważną dla Niemodlina kwestię, podrzucone nieczystości w Brzęczkowicach. Zwrócił się do władz powiatu o wsparcie finansowe dla Gminy Niemodlin, pomoc w utylizacji zagrażających życiu i zdrowiu substancji. Poinformował, iż koszt tego zadania to ok. 5 milionów złotych.
Trzy osoby zatrzymane w sprawie to (tzw. słupy) nie posiadające majątku, którego wartość byłaby w stanie pokryć w danej części koszty utylizacji. Podobnie jest z właścicielem posesji.

Jak udało się ustalić, władze Powiatu Opolskiego nie są wstanie wesprzeć finansowo gminy, ze względu na brak wolnych środków w budżecie.

Z informacji uzyskanych od czytelnika naszego portalu, wśród substancji jakie znajdują się w opuszczonych kurnikach, mogą być silne substancje żrące - kwasy.

W sesji niestety nie uczestniczyła Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz, ani przedstawiciele Rady Miejskiej w Niemodlinie.

Apelujemy w imieniu mieszkańców, by problem został szybko rozwiązany.

Źródło, w tym zdjęcia: strona starostwa powiatowego w Opolu

Dziękujemy za nadesłany materiał
Zespół Portalu.