Problem Niemodlina na Sesji Rady Powiatu Opolskiego!

przez Ja
Odsłony: 611
Źródło - materiał filmowy TVP, program ALARM

W dniu 11 marca 2019r. odbyła się VII sesja Rady Powiatu Opolskiego. W sesji gościnnie uczestniczył Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski, który przedstawił sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Opolu w 2018 r.


W trakcie swojego wystąpienia poruszył ważną dla Niemodlina kwestię, podrzucone nieczystości w Brzęczkowicach. Zwrócił się do władz powiatu o wsparcie finansowe dla Gminy Niemodlin, pomoc w utylizacji zagrażających życiu i zdrowiu substancji. Poinformował, iż koszt tego zadania to ok. 5 milionów złotych.   
Trzy osoby zatrzymane w sprawie to (tzw. słupy) nie posiadające majątku, którego wartość byłaby w stanie pokryć w danej części koszty utylizacji. Podobnie jest z właścicielem posesji.

Jak udało się ustalić, władze Powiatu Opolskiego nie są wstanie wesprzeć finansowo gminy, ze względu na brak wolnych środków w budżecie. 

Z informacji uzyskanych od czytelnika naszego portalu, wśród substancji jakie znajdują się w opuszczonych kurnikach, mogą być silne substancje żrące - kwasy.

- -

- -

- -

W sesji niestety nie uczestniczyła Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz, ani przedstawiciele Rady Miejskiej w Niemodlinie.

Apelujemy w imieniu mieszkańców, by problem został szybko rozwiązany. 

- -

                                                                                                       Źródło, w tym zdjęcia: strona starostwa powiatowego w Opolu

 

 
Dziękujemy za nadesłany materiał
Zespół Portalu.

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (grabińska caryca)

  W zbiornikach są lody waniliowe .Koszt utylizacji 5 mln. DO gościa(piszcie prawdę), zanim coś napiszesz, weź do ręki słownik ortograficzny.

 • Gość (Prostozgaju)

  Niemodlin to trup, kto tu chce mieszkać ja nie.Na szczęście lada moment idę na studia i nigdy tu nie wrócę.Miasto starych dziadów.

 • Gość (Lucy)

  Do tego kogoś kto pisze co pisać i czego nie pisać.
  Prawda według grabińskiej carycy powinna być na stronie niemodlin.pl tam szukaj, powodzenia.

 • Gość (Pytanko)

  Napiszcie też PRAWDE że w tych zbiornikach moga być ludzkie zwłoki! To taki sarkazm, proszę nie piszcie na stronie, że coś MOŻE BYĆ. Albo są pewne informacje i są tam kwasy, albo macie pewne informacje i ich tam nie ma, albo nie ma macie żadnych informacji tylko pogłoski i wtedy nic nie piszecie. Tak na prawdę wszystko tam może być, ale po co tworzyć plotki? Pozdrawiam czytelników i autorów.

 • Gość (nikt)

  Pani Dorota Koncewicz ma wylane na wszystko że tak powiem.
  Administrator jej konta na FB blokuje niewygodne pytania i tyle w temacie.
  Pani "burmiszczyni" zajmuje się rozdawaniem medali dla seniorów ... też w sumie ważne, ale NIE NAJWAŻNIEJSZE!