Gmina Niemodlin | wodę dostarczać będzie prywatna spółka!?

przez Portal
Odsłony: 1387

Temat prywatyzacji niemodlińskich wodociągów powraca. W dniu 20.09.2019 (piątek) odbyło się spotkanie w charakterze luźnych rozmów. W spotkaniu, którego inicjatorem był Dyrektor ZGKiM Adam Piętka uczestniczyli przedstawiciele Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność.


Na w/w spotkaniu nie podjęto żadnych wiążących decyzji. Na wniosek związkowców wyznaczono nowy termin spotkania tj. 4 października 2019r (piątek) godz. 13:00, tak by w spotkaniu mogła uczestniczyć cała załoga i zapoznać się z propozycjami dyrektora.

Czemu ma służyć przyszła spółka? Z pewnością pozwoli świadczyć dodatkowe usługi. Nie mniej jednak mieszkańcy obawiają się, że przekształcenie pozwoli swobodnie zaciągać kredyty m.in. 16 milionów złotych na rozbudowę obecnej oczyszczalni ścieków w Gościejowicach.

Szacowane wówczas zadłużenie na jednego mieszkańca wyniesie ok 1202,56zł  plus odsetki?

Czy tym razem próba sprywatyzowania wodociągów zakończy się powodzeniem?

Czy faktycznie to dobry krok dla mieszkańców gminy Niemodlin?

Dziękujemy za uwagę.

| Aktualizacja daty spotkania - 04.10.2019r.

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Marek)

  Pan dyrektor chce koniecznie odejść na emeryturę. Należy mu to zdecydowanie ułatwić i rozwiązać umowę o pracę. Chyba, że wykonuje polecenia burmistrz Niemodlina. W takim przypadku oboje powinni odejść. Stanowcze NIE dla prywatyzacji zarządzaniem dostarczaniem wody i utylizacji ścieków.

 • Gość (wujek dobra rada)

  nie wiem na ile w tej informacji jest prawdy ale w ZGKiM przymierzaja się aby przedstawić mieszkańcom pod pozorem aneksów do obowiązujących umów zmiany i scedować na odbiorców odcinki przyłączy od nawiertki do licznika , czego konserwacja i ewentualna wymiana na dzień dzisiejszy leży po stronie dostawcy wody , odcinki te w starych budynkach coraz częściej wymagają wymiany a koszty niemałe , spółka nie miałaby skrupułów z takim ruchem

  0 Krótki URL:
 • Gość (Widz)

  Na komisji dyrektor informował, że w ok 95% wszyscy się zgodzili. Skąd takie informacje mają autorzy tekstu?

  0 Krótki URL: