Gmina Niemodlin | wodę dostarczać będzie prywatna spółka!?

Temat prywatyzacji niemodlińskich wodociągów powraca. W dniu 20.09.2019 (piątek) odbyło się spotkanie w charakterze luźnych rozmów. W spotkaniu, którego inicjatorem był Dyrektor ZGKiM Adam Piętka uczestniczyli przedstawiciele Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność.

Na w/w spotkaniu nie podjęto żadnych wiążących decyzji. Na wniosek związkowców wyznaczono nowy termin spotkania tj. 4 października 2019r (piątek) godz. 13:00, tak by w spotkaniu mogła uczestniczyć cała załoga i zapoznać się z propozycjami dyrektora.

Czemu ma służyć przyszła spółka? Z pewnością pozwoli świadczyć dodatkowe usługi. Nie mniej jednak mieszkańcy obawiają się, że przekształcenie pozwoli swobodnie zaciągać kredyty m.in. 16 milionów złotych na rozbudowę obecnej oczyszczalni ścieków w Gościejowicach.

Szacowane wówczas zadłużenie na jednego mieszkańca wyniesie ok 1202,56zł  plus odsetki?

Czy tym razem próba sprywatyzowania wodociągów zakończy się powodzeniem?

Czy faktycznie to dobry krok dla mieszkańców gminy Niemodlin?

Dziękujemy za uwagę.

| Aktualizacja daty spotkania - 04.10.2019r.