Interwencja Radnego.

przez Mirosław Rynkiewicz

Zwracam się z prośbą o upublicznienie materiału na Państwa stronie internetowej.

Mirosław Rynkiewicz

Szanowni Mieszkańcy

Na prośbę mieszkańców Gościejowic, Rzędziwojowic, Szydłowca, Magnuszowic i Graczy jako radny Powiatu Opolskiego podjąłem się interwencji w sprawie zniszczonej drogi powiatowej Niemodlin – Gracze. Starosta Opolski wydał zgodę na codzienny przewóz odpadów z Elektrowni Opole, którymi spółka Bazalt zasypuje wyrobisko w Graczach. Dla samej spółki jest to zysk dla okolicznych mieszkańców niekoniecznie.Jak informują mnie mieszkańcy jest zgoda na przejazd około 150 maksymalnie obciążonych tirów, które każdego dnia „umilają” im życie. Dodatkowo wkrótce, pojawią się transporty, dowożące kamień na obwodnicę Niemodlina. Droga nie jest dostosowana do takich tonaży  i w wyniku   tak intensywnego eksploatowania wymaga pilnego remontu. Dziury, różnice w poziomach dochodzące do 40 cm, koleiny i brak poboczy to codzienność mieszkańców, którzy oprócz samochodów często do podróży wykorzystują rower lub poruszają się pieszo. W wyniku moich działań w dniu 21 października 2019 r. podjęto doraźny remont, który ma zredukować największe niedogodności. Większy remont drogi obiecano wykonać w przyszłym roku, czego postaram się dopilnować. Myślę, że w moich działaniach, w których dotychczas pozostaję osamotniony, wspomogą mnie radni z innych opcji , którym na sercu leży poprawa jakości życia w naszej gminie.

Radny Powiatu Opolskiego

Mirosław Rynkiewicz