Interwencja Radnego.

przez Mirosław Rynkiewicz
Odsłony: 1351

Zwracam się z prośbą o upublicznienie materiału na Państwa stronie internetowej.

Mirosław Rynkiewicz

Szanowni Mieszkańcy

Na prośbę mieszkańców Gościejowic, Rzędziwojowic, Szydłowca, Magnuszowic i Graczy jako radny Powiatu Opolskiego podjąłem się interwencji w sprawie zniszczonej drogi powiatowej Niemodlin – Gracze. Starosta Opolski wydał zgodę na codzienny przewóz odpadów z Elektrowni Opole, którymi spółka Bazalt zasypuje wyrobisko w Graczach. Dla samej spółki jest to zysk dla okolicznych mieszkańców niekoniecznie.Jak informują mnie mieszkańcy jest zgoda na przejazd około 150 maksymalnie obciążonych tirów, które każdego dnia „umilają” im życie. Dodatkowo wkrótce, pojawią się transporty, dowożące kamień na obwodnicę Niemodlina. Droga nie jest dostosowana do takich tonaży  i w wyniku   tak intensywnego eksploatowania wymaga pilnego remontu. Dziury, różnice w poziomach dochodzące do 40 cm, koleiny i brak poboczy to codzienność mieszkańców, którzy oprócz samochodów często do podróży wykorzystują rower lub poruszają się pieszo. W wyniku moich działań w dniu 21 października 2019 r. podjęto doraźny remont, który ma zredukować największe niedogodności. Większy remont drogi obiecano wykonać w przyszłym roku, czego postaram się dopilnować. Myślę, że w moich działaniach, w których dotychczas pozostaję osamotniony, wspomogą mnie radni z innych opcji , którym na sercu leży poprawa jakości życia w naszej gminie.

--

Radny Powiatu Opolskiego

Mirosław Rynkiewicz

Skomentuj

Komentarze

  • Gość (ANDRZEJ TOMCZAK)

    Obiecanki cacanki a głupiemu radość z tego co wiem droga przez osiedle w GRACZACH bedzie blokowana bo już dość tego huku dzien i noc a nic sie nie robi.

  • Gość (czytelnik)

    Pan Radny Krzesiński to za bardzo czasu nie miał, biegał z banerami i przy pomnikach pozował z Pania Dorotką- no cóż prawo kampanii wyborczej, ale teraz może czas na swoje obowiązki radnego znajdzie to i kolegę wesprze :-)

  • Gość (Lukasz)

    To prawda. Droga jest w opłakanym stanie!!! Z tego co pamiętam na tym odcinku nigdy nie było większego remontu tylko doraźne naprawy które tylko pogarszaly stan faktyczny. Ta droga codziennie przejeżdża masa tirow nie tylko do kopalni w Graczach ale także do Lewina czy Żelaznej gdzie zlokalizowane są kopalnie spółki Sarah. Sam w ostatnich dniach na zakracie przed Rzedziewojowicami wpadłem w dziure niszcząc tym samym dwie opony i poważnie uszkadzajac zawieszenie samochodu. Jak najbardziej popieram inicjatywę Pana Radnego i trzymam kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie problemu.