Wyborcy365 - Zbieg okoliczności w przetargach?

przez Wyborcy365
Odsłony: 1219
Wyborcy

Dlaczego tylko przy okazji wyborów my Polacy jesteśmy aktywni? To tak jakby zatrudnić pracownika na stanowisko kierownicze w swojej firmie i wrócić po 4 latach sprawdzić czego dokonał.


Dodatkowo można obdarować go zaufaniem i przekazać mu rocznie zastrzyk gotówki przykładowo w kwocie 7 127 872,00 (źródło: UCHWAŁA NR III / 24 / 18).

"Powiedz mi skąd pochodzi Twój Prezydent Miasta, Burmistrz, Zastępca lub inna wysoko postawiona osoba w Urzędzie a powiem Ci skąd będzie pochodzić firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę w przetargu."

Czy dzisiaj sprawdza się takie powiedzenie w Niemodlinie? Sprawdźcie sami, my przeanalizowaliśmy dwa przykładowe przetargi w gminie, źródło BIP Niemodlin.

Przetarg pn. "Przebudowa kotłowni w Szkole Podstawowej Nr 2 w Niemodlinie".

Najkorzystniejsza oferta otrzymała: 100 pkt.

Zwyciężyła firma z: 48-303 NYSA.

Przetarg pn. "remont drogi wewnętrznej w miejscowości Piotrowa, gmina Niemodlin".

Najkorzystniejsza oferta otrzymała: 100 pkt.

Zwyciężyła firma z: 48-303 NYSA.

Czy w gminie Niemodlin nie ma Firm, które byłyby gotowe realizować powyższe projekty? Nie ma fachowców, którzy przy wsparciu urzędów założyliby firmy i realizowali zadania lokalnie? Czy najtańsza oferta, jest ofertą najlepszą?

Prosimy o zamieszczenie na portalu.

Dziękujemy za uwagę.

Wyborcy365

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Pytanko)

  Można sprawdzić ile tak na prawdę przetargów wygrały firmy z Nysy w stosunku do wszystkich przetargów jakie były na przestrzeni 4 lat? Bo jedyne co tutaj widzę w artykule to wybrane dwa które pasują pod Waszą teorie, a to nie jest żaden dowód tylko doszukiwanie się spisków i sensacji ;) Proszę podać rzetelne dane, ponieważ takie wpisy w internecie częstą nie mają nic wspólnego z prawdą, a jak wiadomo ludzie przeczytają, nie sprawdzą tylko od razu wydają wyrok. Chyba że właśnie o to Wam chodzi? Druga sprawa, można chyba na sesji rady miejskiej zapytać o szczegółowe wyjaśnienie rozpatrywania konkretnego przetargu? Może się okaże że te firmy (NIE TYLKO Z NYSY) uczciwie wygrały te przetargi? Mamy w ogóle w Niemodlinie firmy które robią drogi? W przetargach nie można wybierać na zasadzie hurr durr nie może być z nysy ;)

 • Gość (ZOŚKA)

  Jak oni to robią kiedyś Brzeg teraz Nysa.I wszystko zgodnie z interesem.

 • Gość (Z urzędu)

  Artykuły biurowe, pieczątki Nysa.

 • Gość (Rafał)

  Zostaje temat projektów i projektanta z Nysy.

 • Gość (Lucy)

  Szanowna redakcja sprawdzi projektowanie zwykłych placów zabaw na wioskach .Kiedyś 500 zł teraz 1500 zł firma projektową z Nysy

 • Gość (Waldemar)

  Smrody z Gminy ,kłamią i dają pracę postawionym firmom kolesi z kręgu Burmistrzowej,sprawdźcie roboty elektryczne i Dom kultury Niemodlin !!!