Wyborcy365 - Zbieg okoliczności w przetargach?

przez Wyborcy365
Wyborcy

Dlaczego tylko przy okazji wyborów my Polacy jesteśmy aktywni? To tak jakby zatrudnić pracownika na stanowisko kierownicze w swojej firmie i wrócić po 4 latach sprawdzić czego dokonał.

Dodatkowo można obdarować go zaufaniem i przekazać mu rocznie zastrzyk gotówki przykładowo w kwocie 7 127 872,00 (źródło: UCHWAŁA NR III / 24 / 18).

"Powiedz mi skąd pochodzi Twój Prezydent Miasta, Burmistrz, Zastępca lub inna wysoko postawiona osoba w Urzędzie a powiem Ci skąd będzie pochodzić firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę w przetargu."

Czy dzisiaj sprawdza się takie powiedzenie w Niemodlinie? Sprawdźcie sami, my przeanalizowaliśmy dwa przykładowe przetargi w gminie, źródło BIP Niemodlin.

Przetarg pn. "Przebudowa kotłowni w Szkole Podstawowej Nr 2 w Niemodlinie".

Najkorzystniejsza oferta otrzymała: 100 pkt.

Zwyciężyła firma z: 48-303 NYSA.

Przetarg pn. "remont drogi wewnętrznej w miejscowości Piotrowa, gmina Niemodlin".

Najkorzystniejsza oferta otrzymała: 100 pkt.

Zwyciężyła firma z: 48-303 NYSA.

Czy w gminie Niemodlin nie ma Firm, które byłyby gotowe realizować powyższe projekty? Nie ma fachowców, którzy przy wsparciu urzędów założyliby firmy i realizowali zadania lokalnie? Czy najtańsza oferta, jest ofertą najlepszą?

Prosimy o zamieszczenie na portalu.

Dziękujemy za uwagę.

Wyborcy365