Niemodlin - 80 osób na bruk?

przez mieszkaniec

Niemodlin- 80 osób na bruk? W jednej z firm mieszczącej się w niemodlińskim Fermstalu  zwolniono 80 pracowników i nikogo to nie obchodzi - piszą do nas rozżaleni pracownicy.

Na stronach gminnych niemodlin.pl o zaistniałym fakcie cicho sza, tam trwa propaganda sukcesu, wręczanie kwiatów kolejnym jubilatom i lansowania telewizji, na którą gmina wydaje kolejne pieniądze. Tymczasem 80 zwolnionych osób i ich rodziny przeżywają niełatwe dla nich chwile. Część pracowników, mających bliskich na utrzymaniu próbuje już znaleźć zatrudnienie w najbliższej okolicy, ale też Opolu lub Nysie. Wiąże się to jednak z koniecznością dojazdu do pracy. Nie wszyscy posiadają samochody i mieszkają w Niemodlinie. PKS kursuje na trasach Niemodlin- Opole , Niemodlin- Nysa, częstotliwość kursów z roku na rok jest ograniczana. Część zwolnionych osób zarejestruje się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Niemodlinie, część przejdzie na emeryturę.

Na miejscu zlikwidowanej firmy ma powstać nowa, kiedy i jaka nie wiadomo. Czy zatrudni 80 osób?  Przypominamy, że w pobliżu "leży"  niemodlińska strefa ekonomiczna, na której do dziś hula wiatr.

Skontaktował się z nami jeden z byłych a do tej chwili obecny pracownik firmy który napisał tak:

" Witam przeczytałem artykuł o fremstalu tak się

składa, że jestem pracownikiem tej firmy piszę,

że jestem bo do dnia dzisiejszego nie dostalismy

żadnych wypowiedzeń a co za tym idzie świadectw

pracy i nie wiadomo kiedy dostaniemy nie pracujemy

już od końca stycznia nie wiadomo nawet czy dostaniemy

wypłatę za luty nie możemy nawet  się zarejestrować w

urzędzie pracy nowa firma ze starych pracowników

fremstalu zatrudni od 10 do 15 osób to jest sprawdzone

info piszę to żeby sprostować artykuł z pozdrowieniami

pracownik firmy"