Brak podstawowych środków higieny w szkołach podstawowych!

Szokujące informacje z niemodlińskich szkół podstawowych! Wszyscy wiemy jak ważna jest higiena i jakie ma znaczenie szczególnie w obecnym czasie, gdy wzrasta liczba osób zarażonych nowym koronawirus SARS-Cov-2.

W związku z rosnącym ryzykiem epidemii zaleca się:

Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Problem polega na tym, że obecnie w szkołach podstawowych w gminie Niemodlin, których organem prowadzącym jest umig niemodlin Rodzice wskazują na ciągły brak podstawowych środków czystości. Brakuje podstawowych rzeczy takich jak mydło, o żelach i płynach do dezynfekcji można jedynie pomarzyć.

Dlaczego?

W szkołach podległych starostwu problem nie występuje. Czy nie warto zapobiegać, zamiast leczyć.

Pozdrawiamy.