Ścinawa Niemodlińska - rośnie poziom wody!

przez Mieszkańcy
Odsłony: 926

Jak czytamy w Ścinawie Niemodlińskiej mamy przekroczony alarm. Płynące prognozy i ostrzeżenia mówią o intensywnych opadach deszczu, burzach z gradem oraz silnym wiatrem.


- -

 

- -

 

Co prawda alarm to jeszcze nie powódź, ale już na adres redakcji otrzymujemy od mieszkańców niepokojące informacje o miejscach gdzie doszło już do lokalnych podtopień oraz zalania. Problemy pojawiły się na ul. Mickiewicza, ul. Reymonta, w jednym z przedszkoli, pływa stadion przez który płynie woda do ulicy Gazowej. Z Graczy również płyną niepokojące informacje.

Studzienki, kratki burzowe oraz kanalizacyjne w niektórych częściach miasta są zalane po „dekiel” i nie są w stanie odprowadzić takiej ilości cieczy w prawidłowy sposób.

Mieszkańcy zwracają uwagę na fakt, iż melioracja w gminie nie istnieje a  bujne, pozarastane, niedrożne rowy nie ułatwiają przepływu blokując wodę tworząc już w wielu miejscach rozlewiska.

W godzinach porannych Ścinawa Niemodlińska na wodomierzu osiągnęła 376 cm. Meteorolodzy ostrzegają o nadchodzących opadach mamy nadzieję, że uda się nad tą sytuacją zapanować.

- -

- -

 

Stan rzeki za ZOL-em z dnia 21.06.2020 nadesłane przez czytelnika

 

 
Dziękujemy za nadesłane materiały.
Pozdrawiamy Serdecznie.
 
 

 

 

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy