Park w Lipnie - ostatni moment
 
Jeśli nie odwiedziłeś go jeszcze w tym roku, nie zwlekaj, jest to ostatni moment aby podziwiać kwitnące w nim wielobarwne rododendrony. Niektóre właśnie zaczęły gubić kwiaty. Zapraszamy na słoneczne czerwcowe spacery , namiastkę tego, co można  zobaczyć przedstawiamy przedstawiają poniższe fotografie.
Czytaj więcej
Umorzenie podatku - wniosek dla Ciebie

Ciężka sytuacja lokalnych przedsiębiorcówwymusza zastosowanie konkretnej pomocy przez władze lokalne.  Program rządowy wspomagający przedsiębiorstwa  i rolników powinien zostać wsparty też przez naszych radnych i burmistrza.

Czytaj więcej
Kształcenie na odległość nowe regulacje prawne

Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Czytaj więcej
Drogi wstydu !

Drogi wstydu! Artykuł powstał na prośbę mieszkańców chcących pokazać urok dróg, z jakich w swej codzienności zmuszeni są korzystać. Charakterystyka tych dróg jest bardzo powtarzalna błoto, ogromne kałuże, dziury,  których nie jednokrotnie nie idzie ominąć. Z pewnością wielu mieszkańców naszej gminy spotkało się z takim obrazem bądź korzysta codziennie z dróg, za które można się wstydzić. Pragniemy zachęcić mieszkańców do nadsyłania zdjęć "dróg wstydu" z naszej gminy, które publikowane w tym miejscu wzbogacą tą nie chwalebną galerię.

Czytaj więcej
Wyłączamy system komentarzy!

Z przykrością informujemy o wstrzymaniu narzędzia, które od początku istnienia portalu umożliwiało użytkownikom zamieszczanie komentarzy pod Waszymi artykułami. Możliwość komentowania miała służyć budowaniu otwartych i merytorycznych dyskusji. Niestety w ostatnim czasie moduł wykorzystywano w głównej mierze do szerzenia mowy nienawiści.

Czytaj więcej
Niemodlin vs Grodków!

Dworzec dworcowi nie równy. Zauważył to jeden z niemodlinian uczęszczający do liceum w Grodkowie. Jak pisze autor poniższych zdjęć Dworzec Grodków to obiekt w pełnej gotowości do przyjmowania pasażerów. Całodobowe ogrzewanie zapewnia przytulne i ciepłe schronienie przy obecnej aurze, codzienne sprzątanie cieszy oko a zamontowane kamery zapewniają spokój i bezpieczeństwo. Jak wygląda Nasz "Dworzec Niemodlin" ?

Każdy niech sobie sam odpowie na to pytanie. 

Czytaj więcej