Wielka defilada „Silni w sojuszach"

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zaprasza do wspólnego świętowania 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. 3 maja br. na Wisłostradzie w Warszawie odbędzie się wielka defilada Wojska Polskiego oraz służb mundurowych pod hasłem „Silni w sojuszach". Na mieszkańców Warszawy oraz gości czeka wyjątkowe widowisko.

Czytaj więcej
Nowe ławki, pojawiły się i zniknęły. Dlaczego?

Ławki zostały zamontowane przez pracowników ZGKiM i zostały zdemontowane. Czy faktycznie demontaż nastąpił po interwencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad? Dlaczego zniknęły nowe ławki? Czy montaż nastąpił nie zgodnie z prawem? Kto zapłaci za wykonaną pracę?

Czytaj więcej
Zaproszenie Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W weekend 10-12 maja wspólnie z Samorządem Województwa Opolskiego oraz Muzeum Wsi Opolskiej zapraszamy do Bierkowic na podsumowanie Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W niedzielę 12 maja będziemy mieli Borowe stanowisko, na którym chcemy zaprezentować jak najwięcej projektów zrealizowanych na obszarze gmin Borów Niemodlińskich ze wsparciem środków UE, we wszystkich dostępnych dotychczas Polsce okresach programowa.

Czytaj więcej
Problem Niemodlina na Sesji Rady Powiatu Opolskiego!

W dniu 11 marca 2019r. odbyła się VII sesja Rady Powiatu Opolskiego. W sesji gościnnie uczestniczył Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski, który przedstawił sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Opolu w 2018 r.

Czytaj więcej
"Niemodlin pięknieje" ???

Po opublikowaniu na urzędowym portalu społecznościowym wpisu z hasłem "Nasza gmina pięknieje!" otrzymaliśmy od Was masę wiadomości oraz zdjęć. Czy Niemodlin rzeczywiście pięknieje?

Czytaj więcej
Dinolandia | Niepubliczne przedszkole w Niemodlinie.

Gmina Niemodlin wzbogaciła się o placówkę z prawdziwego zdarzenia w której wykwalifikowana kadra pedagogów oraz opiekunów będzie do dyspozycji blisko setki dzieci w wieku przedszkolnym. Profesjonalna opieka, realizacja programów nauczania oraz dodatkowe zajęcia w Akademii Małego Sportowca w Niemodlinie.

Czytaj więcej
BOMBA NIE DO RUSZENIA?

Policja od 22 stycznia stale pilnuje składowiska niebezpiecznych dla życia i zdrowia odpadów, które odkryto nieopodal Brzęczkowic. Do zabezpieczenia terenu codziennie oddelegowywani są funkcjonariusze policji. Łącznie obszar zabezpieczają cztery radiowozy a nam mieszkańcom w dalszym ciągu pozostaje życie w niewiedzy i niepokój. Temat ucichł i zero informacji.

Czytaj więcej
20 wojskowych pikników na 20–lecie Polski w NATO

Świętuj wspólnie z żołnierzami 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Już 9 marca 2019 r. o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO". Będą one stanowić część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r.

Czytaj więcej
Podsumowanie wdrażania LSR na koniec 2018r.

Minął kolejny-2018- rok wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju gmin Borów Niemodlińskich do roku 2023. W ramach podsumowania zapraszamy na spotkanie – warsztat refleksyjny, którego przeprowadzenie wynika z Wytycznych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 5/3/2017 w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach PROW 2014-2020.

Czytaj więcej
Niemodlin - remont Lwowskiej!

Powoli rusza remont ulicy Lwowskiej, to krok ku względom bezpieczeństwa zamieszkujących Niemodlin. Szczególną poprawę odczują mieszkańcy części Niemodlina, zwanej potocznie "Szczepanowicami".

Czytaj więcej
Wkrótce nabór Działaj Lokalnie 2019

Już niebawem, na wiosnę 2019 r., ogłosimy kolejną edycję konkursu Działaj lokalnie. W załączeniu przesyłam ogłoszenie dla osób potencjalnie zainteresowanych. Informację przesyłamy nieco wyprzedzająco, żeby dac czas na ewentualne przemyślenie i przygotowanie wniosków.

Czytaj więcej
Cena wyższa o 50%, "nowe" kosze mniejsze!

Trwa wymiana koszy na terenie gminy Niemodlin. Proces przeprowadzany przez firmę Komunalnik mocno problematycznie. Trudno doszukać się zmiany na lepsze mając na uwadze wzrost cen za wywóz, dochodzi do tego również pojemność "nowych" koszy. Ów nowe kosze, są tak naprawdę stare i mniejsze.

Czytaj więcej