Fundusz obywatelski bez prawa wyboru?
Miniony tydzień to czas wywiadówek i licznych spotkań nauczycieli z rodzicami. Spotkania dotyczyły edukacji i organizacji roku szkolnego, jedno z takich spotkań swoją obecnością zaszczyciła Pani Burmistrz. Jak się później okazało powód wbrew pozorom był zupełnie odmienny. Na spotkaniach z wychowawcami, w poszczególnych klasach wręczane były karty z prośbą "o wypełnienie danych w karcie" zachęcanie do głosowania na MARSZAŁKOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI WOJEWÓDZTW OPOLSKIEGO NA 2020R.
Czytaj więcej
RUSZYŁA BUDOWA OBOWNICY NIEMODLINA

Długo wyczekiwana przez niemodlinian inwestycja ruszyła, rozpoczęto budowę obwodnicy Niemodlina! Uciążliwe natężenie ruchu tranzytowego Drogi Krajowej nr 46 szczególnie dawało się we znaki mieszkańcom Niemodlina oraz sąsiadującej Sosnówki.

Czytaj więcej
PBN | Warsztaty "Planowanie budżetów organizacji i projektów"

10 października 2019 roku (czwartek) zapraszamy na szkolenie przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń, fundacji i grup zaangażowanych w działalność społeczną. Karolina Cyran-Juraszek z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FRSO) w Warszawie przeprowadzi warsztaty z „Planowania budżetów organizacji i projektów”.

Czytaj więcej
Tworzymy listę produktów Borów Niemodlińskich.

Na prośbę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego tworzymy listę produktów tradycyjnych, które MOŻNA KUPIĆ na obszarze Borów Niemodlińskich.
Chodzi o produkty spożywcze i rękodzielnicze, które są w sprzedaży i można wskazać miejsce, gdzie można je kupić, bądź zamówić. Stworzona lista będzie wykorzystywana m.in. przy zakupie produktów promujących Opolszczyznę poza jej granicami, tworzeniu koszy podarunkowych przez samorząd województwa oraz przez nas do celów promocyjnych.

Czytaj więcej
Czyste ciepło w moim domu - INFORMATOR Ministerstwa Środowiska

Już wkrótce rusza sezon grzewczy. Ciepło domowego ogniska to nie tylko spójna, kochająca się rodzina. Odpowiednia temperatura w naszych domach podczas okresu zimowego jest tak samo ważną podstawą bytu. Jak poprawnie, oszczędnie oraz w pełni wykorzystać paliwa stałe? Te informacje znajdziecie Państwo w opublikowanym przez portal - Informatorze wydanym przez Ministerstwo Środowiska.

Czytaj więcej
CZAS DO SZKOŁY

Gmina Niemodlin jest organem prowadzącym dla 4 szkół podstawowych. Największą placówką kształcąca ok. 427 dzieci jest Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka w Niemodlinie. Jest to jedna z najlepiej doposażonych placówek, oprócz szkolnej sali gimnastycznej, uczniowie korzystają z wybudowanego przy szkole w 2009 roku boiska „Orlik”.

Czytaj więcej
KONKURS AKTYWNY CZYTELNIK GMINY NIEMODLIN

Do wygrania bilet na koncert "Muzyczne Pożegnanie WAKACJI", koncert odbędzie się już jutro tj. 30 sierpnia 2019r. o godz. 20:00 w Amfiteatrze Opole, ul. Piastowska 14a. Udziel poprawnej odpowiedzi na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej
ILE ZARABIA BURMISTRZ NIEMODLINA

Postanowiliśmy sprawdzić ile zarabia burmistrz Niemodlina i nie było to łatwe. Oświadczenia majątkowe zamieszczane na stronie BIP Niemodlin zawierają informacje w kwotach brutto lub bez określenia czy są to kwoty brutto czy netto. Ostatnie  informacje o dochodach zamieszczone w BIP  pochodzą z grudnia 2018r. i dotyczą stanu na dzień 22.11.2018r. 

Czytaj więcej
Wydajemy legendy z Borów Niemodlińskich

Wciąż prowadzimy zbiórkę na wydanie borowych legend, bajek i opowieści z gmin Borów Niemodlińskich. Mamy ich coraz więcej, tak samo jak coraz więcej jest Was - wspierających pomysł wydania publikacji, która ukaże się przed końcem roku.

Czytaj więcej