POŁĄCZENIE KOLEJOWE (WAŻNA ANKIETA)

Od lat niszczeje linia kolejowa z Graczy do Opola, gdy tymczasem mieszkańcy wsi położonych wzdłuż tej linii, nie mają stałego połączenia z Opolem. Ponadto coraz większy nacisk w Europie kładziony jest na nisko emisyjne środki transportu publicznego, zastępujące wiele indywidualnych samochodów.

Czytaj więcej
Zaproszenie | 11 listopada - VII Marszu Niepodległości TTH

A oto po zaborczej nocy sprowadzonej przez żądzę chciwości nie wypracowanymi swoimi rękami złota, przez obyczajności ludzkiej zatracenie, przez zaplątanie w nienależnych tytułów i przywilejów względy, przez zdradę i prawie powszechne ogłupienie i otumanienie przewodników co to na straży Rzeczypospolitej stać mieli – wyszli prawi synowie narodu na rozstaje dróg – a noc była jeszcze ciemna, ponura i groźna, i zawołali donośnie: O Matko!

A że miłość do Matki sercach mieli, gdzieś daleko i niewyraźnie jakby coś rozbłysło. To była mała, nikła iskra w sercu Matki.

Jej ciało ciągle jeszcze zimne i sztywne, ale miłujący Matkę nad życie synowie stanęli najpierw w szeregu a potem dookoła – i wzywając Boży Majestat na świadka śpiewać poczęli niezbornie: Z dawna Polski Tyś Królową Maryjo, Ty za nami przemów słowo...

I śpiew jął płynąć nad polami; a chwilę później wiatr po lesie wzmagał brzmienie pieśni a leśne echo podawało ją od lasu do lasu, te zaś podawały je strumieniom i rzekom – i rozbrzmiała w całej polskiej krainie pieśń królewska, pieśń wolności...

... a oto i ożyło serce Matki... i bić będzie tak długo, jak długo miłujący Matkę synowie śpiewać będą.

Czytaj więcej
1918-2018

Narodowe Święto Niepodległości, to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów, niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków nasz kraj odzyskał suwerenność. Sprawdź wydarzenia wpisujące się w oficjalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i włącz się w Obchody niepodległości.

Czytaj więcej
POZEW DOROTY KONCEWICZ ODDALONY!

W dniu dzisiejszym na wniosek Doroty Koncewicz, w Sądzie Okręgowym w Opolu I Wydział Cywilny, o godzinie 12:00 w trybie wyborczym odbyła się rozprawa w której uczestniczył przedstawiciel Stowarzyszenia Ziemi Niemodlińskiej. Po dwu godzinnym posiedzeniu i rozpoznaniu sprawy ws.:

"rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o rzekomym doprowadzeniu przez wnioskodawczynię do utraty przez Gminę Niemodlin kwoty 5,5 miliona złotych z przeznaczeniem na projekt pn. "Przebudowa ul. Lwowskiej w Niemodlinie....".

Sąd postanowił oddalić wniosek.

Czytaj więcej
Wybory 2018 | DRUGA TURA GMINA NIEMODLIN.

W najbliższą niedziele 4 listopada 2018r. odbędzie się druga tura wyborów samorządowych w gminie Niemodlin. Serdecznie zapraszamy, także Twój głos może zdecydować, który z kandydatów obejmie stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Niemodlin w nowej 5-cio letniej kadencji. Obojgu życzymy możliwie największej frekwencji.

Czytaj więcej
Wszystkich Świętych - Pamiętamy!

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętamy o wszystkich chrześcijanach, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Dla wielu z nas to dzień zadumy w którym rozmyślamy o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Święto przypada corocznie na dzień 1 listopada, tego dnia zwyczajowo (z uwagi na dzień wolny) udajemy się na groby rodziców, bliskich, przyjaciół, krewnych, znajomych, by zapalić światełko pamięci, położyć świeże kwiaty.

Czytaj więcej
WYBORY 2018 | Mariusz Nieckarz - Loża Radia Opole

Zapraszamy mieszkańców do obejrzenia nagrania z dzisiejszej Loży Radia Opole. Uczestnikiem audycji w dniu 31 paź. 2018r. był kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza miasta i gminy Niemodlin. Mariusz Nieckarz bez wątpienia, będzie najlepszym przyszłym burmistrzem Niemodlina. Serdecznie polecamy niezależnego kandydata w osobie Mariusza Nieckarza - KW Prawo i Sprawiedliwość.

Czytaj więcej
Niemodlin stracił ok milion osiemset tysięcy złotych...

Środki w wysokości ok 1,8 mln złotych z puli 5,5 mln złotych z przeznaczeniem na projekt pn. "Przebudowa ul. Lwowskiej w Niemodlinie",  przekazano innym gminom. Niestety Pani Burmistrz w piśmie do Wojewody Opolskiego z przykrością poinformowała, że: "ze względu na krótki termin nie było możliwości rozpoczęcia procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy, zakończenia inwestycji i rozliczenia jej do 15.11.2018".

Czytaj więcej
WYBORY 2018 | DEBATY ODWOŁANE!

Niestety nie doczekamy się radiowej i telewizyjnej debaty z udziałem Pani Doroty Koncewicz oraz Pana Mariusza Nieckarza. Emisja w opolskim radiu planowana na dzień jutrzejszy (wtorek) odwołana. Nie odbędzie się również debata w TVP3 Opole. Ubiegająca się o reelekcję Pani Dorota Koncewicz, niestety zrezygnowała z udziału.

Czytaj więcej
KONCEWICZ vs NIECKARZ już 30 października!

Już 30 października o godzinie 12:00 w Loży Radiowej radia Opole odbędzie się debata pomiędzy kandydatami ubiegającymi się o urząd burmistrza Niemodlina. WTOREK 30 PAŹDZIERNIKA Loża radiowa RADIO OPOLE.Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!

Czytaj więcej
2109 | Rezygnacja z dotacji na Lwowską!

W materiale kandydatki ubiegającej się o reelekcję można przeczytać: "zostały także przygotowane kolejne dokumentacje na przebudowę ulicy Lwowskiej wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, miejscami parkingowymi i oświetleniem".

Czytaj więcej
Wybory 2018 | Druga tura w Niemodlinie!

Nie poznaliśmy Burmistrza Niemodlina, konieczna jest dogrywka! W drugiej turze 4 listopada 2018r. zmierzą się obecnie urzędująca Burmistrz Niemodlina - Pani Dorota Koncewicz oraz Kandydat na Burmistrza - Pan Mariusz Nieckarz.

Czytaj więcej
1910 | Jutro pojawi się asfalt na moście?

Jutro (piątek, 19 paź 2018) w godzinach porannych planowane jest rozpoczęcie wykładania nowej nawierzchni asfaltowej na moście łączącym Niemodlin i Wydrowice. Inwestycja w naszej gminie prowadzona z inicjatywy Zarządu Dróg Wojewódzkich powoli dobiega końca. Będzie z pewnością o wiele bezpieczniej, zobacz nowe zdjęcia z miejsca budowy!

Czytaj więcej
2510 | Zaproszenie, Bory Niemodlińskie

W ramach realizacji planu komunikacji na 2018 r.  Partnerstwo Borów Niemodlińskich ma zaplanowane tzw. Forum Kultura i Natura, którego celem jest m.in. wymiana doświadczeń na temat tego czy i jak dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze można w sposób nowoczesny wykorzystywać do rozwoju obszaru

Czytaj więcej
Wybory 2018 | Zmiany, gdzie głosować?

Przydatne informacje w jednym miejscu. Lista lokali wyborczych z adresem i podziałem na poszczególne okręgi. Sprawdź, jakie to proste i 21 października weź udział w Wyborach Samorządowych 2018. W tym dniu wybieramy Radnych gminy, powiatu i sejmiku województwa a także burmistrza. Twój głos ma znaczenie!

Czytaj więcej