Podsumowanie wdrażania LSR na koniec 2018r.

Minął kolejny-2018- rok wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju gmin Borów Niemodlińskich do roku 2023. W ramach podsumowania zapraszamy na spotkanie – warsztat refleksyjny, którego przeprowadzenie wynika z Wytycznych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 5/3/2017 w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach PROW 2014-2020.

Czytaj więcej
Niemodlin - remont Lwowskiej!

Powoli rusza remont ulicy Lwowskiej, to krok ku względom bezpieczeństwa zamieszkujących Niemodlin. Szczególną poprawę odczują mieszkańcy części Niemodlina, zwanej potocznie "Szczepanowicami".

Czytaj więcej
Wkrótce nabór Działaj Lokalnie 2019

Już niebawem, na wiosnę 2019 r., ogłosimy kolejną edycję konkursu Działaj lokalnie. W załączeniu przesyłam ogłoszenie dla osób potencjalnie zainteresowanych. Informację przesyłamy nieco wyprzedzająco, żeby dac czas na ewentualne przemyślenie i przygotowanie wniosków.

Czytaj więcej
Cena wyższa o 50%, "nowe" kosze mniejsze!

Trwa wymiana koszy na terenie gminy Niemodlin. Proces przeprowadzany przez firmę Komunalnik mocno problematycznie. Trudno doszukać się zmiany na lepsze mając na uwadze wzrost cen za wywóz, dochodzi do tego również pojemność "nowych" koszy. Ów nowe kosze, są tak naprawdę stare i mniejsze.

Czytaj więcej
Plac zabaw przy Brzozowej w wodzie!

Na adres redakcji otrzymaliśmy zdjęcia placu zabaw przy ul. Brzozowej w Niemodlinie. Jak piszą mieszkańcy stan podczas ostatniego ocieplenia niestety uniemożliwiał normalne korzystanie z tego miejsca. Temperatura 11 stopni na (+) zachęcała do sportu, miejsce niestety nie.

Czytaj więcej
Wkrótce wybory Sołtysów w Gminie Niemodlin.

Kadencja sołtysa, podobnie jak wójta, burmistrza, czy prezydenta miast będzie trwała teraz 5 lat. Dobry "gospodarz wsi" na wagę złota, szczególnie, że nie wszystkie sołectwa w naszej gminie posiadają obecnie swojego przedstawiciela w postaci Sołtysa.

Czytaj więcej
Co z niebezpiecznymi odpadami w Brzęczkowicach?

Dnia 22 stycznia 2019r. dowiedzieliśmy się, że w Brzęczkowicach odkryto nielegalne składowisko odpadów niebezpiecznych. Następnego dnia TVP Opole opublikowała materiał w którym rzecznik Policji potwierdził, że w beczkach zgromadzono niebezpieczne i zagrażają zdrowiu i życiu ludzi substancje.

Czytaj więcej
Niemodlin | Rozbiórka muru na Korfantego

Prace przy rozbiórce muru na ulicy Korfantego w Niemodlinie sukcesywnie posuwają się do przodu. Ściana biegnąca wzdłuż ulicy powoli znika ukazując sporą przestrzeń. Optycznie wygląda to lepiej. Teren za granicą muru nie jest mały, wymaga jednak uporządkowania i będzie pięknie.

Czytaj więcej
SKŁADOWISKO NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI!

W dniu wczorajszym 22 stycznia 2019r, na terenie zabudowań z przeznaczeniem pod kurniki w Brzęczkowicach wykryto nielegalne składowisko substancji chemicznych. Z uzyskanych informacji wynika, że w skład niebezpiecznych substancji wchodziły m.in. pochodne kwasów, lakierów itp.

Czytaj więcej
GOŁOLEDŹ NA DROGACH!

Na drogach osiedlowych i lokalnych tworzy się tzw. szklanka! Uważajcie też na chodnikach, to co naprószyło po godzinie 16 oraz wcześniejsze roztopy, teraz zamieniają się w lodowisko. O ile krajówka jest posypana, na drogach bocznych niema śladu po piasku, czy soli. Jeżeli już musicie jechać, zachowajcie ostrożność, znaczne odstępy i hamujcie dużo wcześniej.

Czytaj więcej
17 stycznia | Zaproszenie, Bory Niemodlińskie

Partnerstwo Borów Niemodlińskich serdecznie zaprasza na spotkanie promocyjne najnowszego Rocznika Borów Niemodlińskich 2018-2019, które odbędzie się 17-01-2019 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Partnerstwa Borów Niemodlińskich, Rynek 52 w Niemodlinie.

Czytaj więcej
UWAGA BĘDZIE ŚLISKO!

Zima nie odpuściła, znów będzie biało i ślisko! W nocy na południu Polski przewidywane są opady śniegu, temperatura będzie wahać się kilka oczek poniżej zera. Warto wstać nieco wcześniej, kierowców parkujących pod "chmurką" czekać będzie niestety odśnieżanie.

Czytaj więcej
Podwyżka za śmieci - kto głosował za?

Przegłosowano podwyżki opłat za wywóz odpadów w roku 2019. Za wywóz odpadów segregowanych - gospodarstwa domowe zapłacą 15 zł od osoby zamiast dotychczasowych 10 zł. W dniu 7 stycznia 2019 roku na Sesji Rady Miejskiej w Niemodlinie radni przegłosowali kolejne podwyżki. Tym razem podniesiono o 50%cenę za wywóz odpadów.

Czytaj więcej
ZIMA?! Odważny ten co na letnich!

Wielu nie wierzyło a jednak przyszła, dość mocno posypało ostatnio w naszej gminie. Pieszym przyszło poruszać się w problematycznej zalegającej brei pośniegowej. Kierowcy nie mają lepiej, choć śnieg szybko zniknął, niestety na drogach strome podjazdy, wiadukty i wzniesienia są zwyczajnie śliskie! Trzeba naprawdę uważać, szczególnie rano i po zmierzchu. Wiele aut chociażby dzisiaj znalazło się w przydrożnych rowach.

Czytaj więcej
Podwyżka 50% za ŚMIECI!

Kolejne podwyżki zafundowane przez obecnie rządzących w Niemodlinie. Dnia 7 stycznia na sesji Rady Miejskiej przegłosowano nowe podwyżki, tym razem zapłacimy więcej za śmieci.

Czytaj więcej
2018 | Święta w obiektywie!

Piękny, Magiczny, Świąteczny czas za nami. Utrwalone w obiektywie chwile pozwolą powrócić wspomnieniami do niezwykłej atmosfery Świąt. Czas spędzony z najbliższymi, moc świątecznych atrakcji, spacery, piękne ozdoby, magia zamknięta w nadesłanych zdjęciach. Miłego oglądania!

Czytaj więcej