Wkrótce nabór Działaj Lokalnie 2019
Daniel Podobiński

Już niebawem, na wiosnę 2019 r., ogłosimy kolejną edycję konkursu Działaj lokalnie. W załączeniu przesyłam ogłoszenie dla osób potencjalnie zainteresowanych. Informację przesyłamy nieco wyprzedzająco, żeby dac czas na ewentualne przemyślenie i przygotowanie wniosków.

2410 | Warunkowe otwarcie mostu!

Najprawdopodobniej 24 października nowy most na odcinku Niemodlin-Wydrowice, nad rzeką Ścinawa (droga nr 405) zostanie warunkowo oddany do użytku. Most ma długość 55,42 m. Rozbudowano jezdnię, chodnik, na nowym obiekcie pojawią się elementy bezpieczeństwa ruchu w postaci azyli dla pieszych.

Place zabaw dalekie od ideału?

Dzieciństwo, to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu, wielu z nas mile wspomina tamten czas po dziś dzień.  Nowe, bezpieczne place zabaw niewątpliwie są świetną i potrzebną inicjatywą realizowaną z myślą o najmłodszych. Dlatego też, tak ucieszyła nas rodziców wiadomość z 5 lipca br. na koncie fb urzędu o nowych zabawkach pojawiających się na placach zabaw.

Skarga prokuratorska do uchwały XXXIV/194/16

Jak wynika z ustaleń głównymi inicjatorami uchwały był obecny dyrektor ZGKiM Pan Adam Piętka i piastująca stanowisko Burmistrza Niemodlina, Pani Dorota Koncewicz. Wspólnie przedłożyli Radzie Miasta gotową, niestety jak się okazuje najprawdopodobniej prawnie wadliwą uchwałę, która przyjęta została większością głosów.

Niemodlin stracił ok milion osiemset tysięcy złotych...

Środki w wysokości ok 1,8 mln złotych z puli 5,5 mln złotych z przeznaczeniem na projekt pn. "Przebudowa ul. Lwowskiej w Niemodlinie",  przekazano innym gminom. Niestety Pani Burmistrz w piśmie do Wojewody Opolskiego z przykrością poinformowała, że: "ze względu na krótki termin nie było możliwości rozpoczęcia procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy, zakończenia inwestycji i rozliczenia jej do 15.11.2018".

Kładka za 2 miliony gotowa!
Mieszkańcy

Pozostawieni sami sobie, nie czekając w nieskończoność postanowiliśmy działać. Własnym sumptem i z zaangażowaniem m.in. prywatnych środków a także czasu niemodliński „GOLDEN GATE” przeszedł gruntowną przebudowę. Wygląda o niebo lepiej i co najważniejsze jest bezpieczniejszy od poprzednika. Bez wątpienia tak powinno być od samego początku.