TEMAT PRZEDSZKOLA NR2 POWRACA!

Szanowni Państwo powracamy do tematu przeniesienia przedszkola nr 2 do budynku Zespołu Szkół w Niemodlinie, poruszonego w artykule "Przyszłość gminy Niemodlin?". Pomysł obecnie piastującej stanowisko Burmistrza Pani Doroty Koncewicz, spotkał się z falą krytyki ze strony mieszkańców. W szczególności sceptycznie do przedstawionego rozwiązania podchodzą Rodzice obecnie uczęszczających maluchów.

Na jednym z kont społecznościowych Pani Burmistrz widnieje wpis, w którym czytamy:

"Gwarantuję kontynuację działań na rzecz poprawy warunków życia wszystkich mieszkańców naszej gminy. Wspieranie oświaty, kultury i sportu."

Źródło: facebook

Niestety powyższy wpis niema niestety pokrycia choćby w dotychczasowych działaniach. Poniżej skan kwot a zwłaszcza kwoty, jaka została przekazana na remont przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Perspektywa nowego przedszkola również wydaje się odległa!

Analizując materiały z sesji z września bieżącego roku nietrudno odnaleźć, jaki wpływ na finanse i kondycję naszej gminy ma niedofinansowanie placówek. "Działanie i wspieranie" a raczej ich brak przyczyniają się do coraz częstszego rozważania a w ostateczności podjęcia przez Rodziców decyzji o przepisaniu dzieci do placówek w gminach ościennych. Poniżej skan kwot, które gmina ostatecznie zaczęła tracić m.in. na pokrycie kosztów dowozu dzieci niepełnosprawnych do placówek w sąsiednich gminach:

Ocenę pozostawiamy Wam mieszkańcy.

Dziękujemy za uwagę.