Kolejne opłaty przed Nami !

przez J

Tym razem nasi włodarze kosztami wywózki nieczystości postanowili obciążyć (to nie żart pryma aprilis)... zmarłych!

W sieci pojawiły się informacje o wprowadzeniu opłaty za wywóz wiązanek po pogrzebie w kwocie ponad 170zł. Tak jest między innymi w Grabinie czy Krasnej Górze. Należy wrócić do początku. Na terenie gminy nie ma cmentarza komunalnego. Są tylko cmentarze parafialne. Dlatego poprzednicy obecnej władzy w zamian za możliwość pochówku wszystkich mieszkańców postanowili podjąć współpracę z parafiami. Gmina przejęła na siebie opłaty za wywóz nieczystości i tak było do tej pory. Obecni włodarze pozostawili parafie z problemem, za który zapłacić będziemy musieli po raz drugi, a niedawno podniesiono niemal o 100% cenę wywozu na mieszkańca. Trudno zrozumieć takie decyzje. Rodziny zmarłych często borykają się z problemami finansowymi. Długa choroba, koszty pogrzebu i teraz jeszcze to.

Część Parafii wprowadziła lub zwiększyła opłaty za miejsce na cmentarzu, aby pokryć koszty utrzymania. Temat wzbudza wśród mieszkańców duże kontrowersje. Czy decyzja władz była słuszna? Oceńcie Państwo sami.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za nadesłany materiał - Zespół Portalu

Zapraszamy do komentowania