Lekcja patriotyzmu.

przez Portal
Odsłony: 759

Pierwszoklasiści - "lepszy i gorszy", a dalej mieszkaniec tej gminy!

1 wrzesień to pierwszy dzień szkoły. To wyjątkowy dzień dla każdego ucznia w szczególności dla tych, którzy próg szkoły odwiedzają po raz pierwszy. Pierwszoklasiści, bo o nich mowa zostali podzieleni przez władze gminy. Okazało się, że uczniowie kl. I tradycyjnie, jak dowiadujemy z postu FB Niemodlin Miasto i Gmina otrzymali flagę, piękny gest i piękna idea. Kształtowanie patriotyzmu w tych czasach ważna sprawa. Pierwszy września to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, więc akcja godna pochwały. Jednak jak się okazało nie dla każdego pierwszoklasisty. Ci, którzy zostali pominięci to uczniowie ze zlikwidowanej przez władze szkoły nr dwa. Obecni uczniowie zespołu szkół. Wygląda to tak, iż szanowna włodarz zapomniała, że to są dalej mieszkańcy naszej gminy.

- -

 

- -


 

- -

Kontrowersje budzi także fakt, że to właśnie Niemodlin został wybrany wśród gmin w woj. opolskim na wojewódzkie obchody rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

- -

- -

Były wieńce, pokłony, zdjęcia, ale czy to prawdziwa  lekcja patriotyzmu, czy gest, który ma łączyć pokolenia? Skoro pomija się tych, którzy rozpoczynają edukację, w których patriotyczne poczucie wspólnoty należy wykształcić. Na 15 radnych w naszej gminie zareagował jeden.

- -

- -

Szanowni Państwo, Pani Burmistrz liczymy na refleksję!

 

Dziękujemy mieszkańcom za przesłany materiał - Zespół Portalu

Źródło materiałów - konto FB: Niemodlin - miasto i gmina

 

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy