Strach się bać - 15200 na PARALIZATOR

przez Nd

28 listopada 2022 roku odbyła się sesja rady miejskiej. Jedną z uchwał, jakie tradycyjnie przegłosowują radni jest uchwała dotycząca zmian w budżecie.

Jedno z zadań, jakie znalazło się na liście wzbudziło zainteresowanie naszej czytelniczki. Okazuje się, że mimo wielkiego kryzysu finansowego, o którym z początkiem roku informowała Burmistrz, znalazło się wolne 15200zł. Otóż okazało się, że niezbędnym urządzeniem, jakie musi zakupić Urząd Gminy jest UWAGA!  TASER- INACZEJ NAZYWANY PARALIZATOREM. Link do strony z uchwałami zamieszczamy obok >>> Uchwały <<<

Całość dokumentu publikujemy na końcu artykułu.

W urządzenie tego typu ma zostać wyposażona Straż Miejska. Taki zakup mógłby nie dziwić nas mieszkańców gdyby owa Straż Miejska pełniła dyżury w nocy i podejmowała nocne interwencje. Niestety jak nam wiadomo nasi mundurowi "kończą pracę" wychodząc z urzędu o tej samej porze, co nasza włodarz. Prośba o interwencje wieczorem, kiedy tak naprawdę owa straż najbardziej jest potrzebna jest niemożliwa.  Rodzi się, więc pytanie:  Czy zakup takiego urządzenia w takiej kwocie jest w ogóle potrzebny? Skoro najbliższym sąsiadem naszego urzędu są w pełni uzbrojeni funkcjonariusze policji, którzy pełnią służbę całodobowo. Czy takie dozbrajanie SM wydaje się uzasadnione? Z naszych ustaleń wynika, że nawet komisariat Policji takiego sprzętu na stanie nie ma. Należy dodać, że, używać go mogą ludzie w pełni przeszkoleni, a nieumiejętne zastosowanie może nawet spowodować śmierć osoby porażonej napięciem sięgającym nawet 50000V.

Dziwi również wysokość wygospodarowanej kwoty w budżecie, która znacznie przekracza koszt paralizatorów, jakie można znaleźć w popularnych sklepach internetowych. Przeglądając kilka ofert dowiadujemy się, że ceny takich urządzeń oscylują w kwotach około 2799 do 3200zł za sztukę. Trzeba nadmienić, iż broń takiego typu po każdym zastosowaniu wymaga wymiany kartridża. Koszt takowych, jakie udało nam się znaleźć to kwota 399zł. za 2szt.

źródło zdjęcia - www.militaria.pl

Nasza czytelniczka zastanawia się, czy ten zakup spowodowany jest wzmożonymi kontrolami naszych domostw przez Straż Miejską, wysyłanych na zlecenie naszych włodarzy. Być może coś się znajdzie i mandacik wpiszemy, bo przecież budżet gminy najważniejszy. Czy mamy zacząć się bać? - Pyta nasza czytelniczka.

Swoja drogą karanie mieszkańców mandatami w obecnej sytuacji, w której praktycznie kanalizacji brak (mimo obietnic wyborczych).  Jedyne, co udało się zrobić to zamknąć oczyszczalnię w Graczach, co spowodowało drastyczny wzrost kosztów wywózki nieczystości, nad czym ubolewają pobliskie domostwa. Zdaniem autora artykułu takie działania są wysoce nie na miejscu. Jak widać nasze władze mają inne zdanie - jak nie można po dobroci to weźmiemy siłą - dodaje. My życzymy Państwu spokoju a straży miejskiej jak najmniej sytuacji, w których będą zmuszeni interweniować w taki sposób.

Dziękujemy za nadesłany materiał - zespół portalu

źródło materiałów : UMiG Niemodlin - strona gminna

strona www.militaria.pl