Park w Lipnie - zaprasza swoim pięknem

przez n/d
Odsłony: 1180
 
Ogród dendrologiczny w Lipnie. Dendrologia (drzewoznawstwo) to dział botaniki zajmujący się drzewami i krzewami, ich budową morfologiczną, taksonomią, filogenezą i geograficznym rozmieszczeniem.

Ogród w Lipnie zajmuje powierzchnię 4,18 ha został założony przez Jana Nepomucena Karola Praschmę. Rosnący nieopodal żywotnik olbrzymi wraz z jałowcem wirginijskim są najprawdopodobniej jednym z pierwszych zasadzonych tu drzew. Niewątpliwą ozdobą ogrodu są różaneczniki (w wielu odmianach), a także azalie, kalmie i tulipanowce. W 1952 roku zanotowano tu 135 gatunków, a w 1977 roku już tylko 95. Obecnie ogród znajduje się pod opieką Nadleśnictwa Tułowice.

- -
Obecnie zaczynają rozkwitać pachnące azalie i białe różaneczniki.
 
 
- -
 
 
- -
 
 
- -
 
 
- -
 
 
- -
 
 
- -
 
 
- -
 
 
- -
Przy wielobarwnej łące delektować się można śpiewem ptaków
 
 
- -
 
- -
 

Serdecznie Dziękujemy za nadesłany materiał

Zespół portalu.

źródło tekstu - tablica informacyjna parku.

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy