NIEMODLIN | Obwodnica Niemodlina nigdy nie była tak blisko!

przez Portal
Odsłony: 6224

Wraz z rozwojem motoryzacji i tym samym wzrostem ilości pojazdów poruszających się po drogach, rzeczywistość okazała się bezlitosna. Dawna osada targowa (Nemodlim) potrzebuje obwodnicy. Wieloletnie starania mieszkańców Niemodlina i Sosnówki, udział w wspólnych protestach, w końcu podjęto kluczowe decyzje i Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Opolu w dniu 08.11.2017 r. ogłosiła przetarg na obwodnicę.

Razem z mieszkańcami Niemodlina i Sosnówki a także kierowcami uczęszczającymi DK94, czekamy na pierwsze wbicie szpadla i rozpoczęcie budowy obwodnicy. Dla wszystkich obwodnica będzie dużym wybawieniem

Obecnie dobiega końca kolejna inwestycja prowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Trwa wymiana nawierzchni pomiędzy Niemodlinem i Sosnówką, oraz w samej Sosnówce. Tworzące się korki pomimo starań pracowników zajmujących się kierowaniem ruchu były znaczące. Droga Krajowa NR 46 Nysa-Opole za sprawą braku obwodnicy nie miała alternatywnego objazdu i w przypadku remontu, wypadku powstawały spore utrudnienia.

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy