Czujność czytelników uratuje rzeźby!

przez Nd

Na skrzynkę redakcji wpłynął projekt uchwały z dnia 6 kwietnia z 2023r.

W uzasadnieniu czytamy, że, do budżetu gminy wprowadzono kwotę 31 tyś zł z opłat za trwały zarząd i część tej kwoty ( dokładnych informacji brak) przeznaczona ma zostać na wykonanie prac związanych z zabezpieczeniem i ponownym montażem 4 rzeźb nad stawem.

Poniżej publikujemy cały projekt uchwały z 6 kwietnia 2023r.

Dziękujemy naszemu Czytelnikowi za interwencję, a Państwu za wyrażenie swoich opinii w komentarzach pod artykułem - jesteśmy pewni, że dzięki nim gminne władze zostały zmobilizowane do podjęcia kroków w celu ratowania dzieł sztuki. Pięknie dziękujemy za nadesłany foto - materiał, dzięki któremu zobaczyliśmy stan faktyczny rzeźb.  Mamy nadzieje, że prace konserwatorskie rozpoczną się szybko i jeszcze w tym roku rzeźby powrócą na swoje miejsce.

Redakcja dziękuje wszystkim dotychczasowym czytelnikom i osobom zaangażowanym w tworzenie artykułów - razem możemy więcej!  Zachęcamy do dalszej współpracy - Redakcja Portalu GN

Zespół portalu.

Źródła fotografii: