Otwarcie mostu Niemodlin-Wydrowice!

przez Mieszkanka
Odsłony: 911
Portal

Nowym mostem na drodze wojewódzkiej nr 405, trasa Niemodlin-Wydrowice można było jeździć już od kilku dni. Jednak w dniu dzisiejszym tj. 26 listopada 2018 r. dokonano oficjalnego otwarcia? O którym na swoim faceebooku wspomniał Przewodniczący Rady Miejskiej w Niemodlinie, Pan Bartosz Wajman.

          Znalazło się wielu chętnych do otwarcia, choć pamiętam wcześniejsze sytuacje i problemy chociażby mieszkańców ulic Świętojańskiej i Wyzwolenia, którzy z dnia na dzień pozostawieni zostali bezpiecznej i sprawnej przeprawy zapewniającej połączenie z miastem. Nie pamiętała wówczas o nich ani Burmistrz Niemodlina - PSL, ani Pan Bartosz Wajman – z Platformy Obywatelskiej (wówczas zastępca Przewodniczącego RM, dziś Przewodniczący Rady Miejskiej w Niemodlinie).

 

 

Mieszkańcy, którzy zwracali się z prośbą o pomoc, mogli usłyszeć od Pani Burmistrz chociażby takie wytłumaczenie:

Króciutko, ponieważ ja z Państwem spotkałam się dwukrotnie. Mówiłam o tych wszystkich sprawach, mówiłam też, że nie jest to inwestycja gminy tylko inwestycja Marszałka Województwa Opolskiego.

Fragment sesji, z której pochodzi cytat - zamieszczam tutaj.

          Nowa przeprawa mostowa, to inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Inwestycja ma 55,42 metra długości, i zastąpiła poprzednią, która  była w nie najlepszym stanie technicznym. Zakres robót objął rozbudowę jezdni, budowę chodnika, a także elementów bezpieczeństwa ruchu (azyle dla pieszych, punktowe elementy odblaskowe, odpowiednie kąty skrzyżowania, przejście dla pieszych).

         Jest to kolejny już etap  zadania, wcześniej prowadzono prace na odcinku Tułowice Małe – Tułowice. Poszerzono wtedy jezdnię do siedmiu metrów (na długości prawie 1,4 km), przebudowano skrzyżowania, powstała ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,5 m (na odcinku od przejazdu kolejowego w kierunku Niemodlina strona lewa do ul. Porcelitowej w Tułowicach) oraz chodnik, pojawiły się też elementy bezpieczeństwa ruchu i przejście dla pieszych. Koszt robót na odcinku Niemodlin - Wydrowice oraz Tułowice Małe Tułowice to 11 milionów złotych.

Place zakończono przed terminem:

Nr drogi

przebieg

Lokalizacja

sposób oznakowania

przyczyna utrudnienia

Przewidywany koniec utrudnień

405 Niemodlin-Korfantów

Niemodlin - Wydrowice

Zamknięcie odcinka drogi. Objazd drogami: DW 407, 414 (Korfantów-Łącznik-Prószków), DW 429,435 (Prószków-Wawelno-Prądy)

Rozbudowa odcinka drogi

30.11.2018

 
           Mam jednak pytanie, czy jest to faktyczny koniec udręki mieszkańców i kierowców? Słyszy się o tym, jakoby jeden z filarów mostu niestety się osuwał. Moje pytanie brzmi więc następująco, czy to już na pewno koniec robót?

Pozdrawiam.

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Realista)

  Do - Kazimierz - jak ma mu być wstyd - przecież jawnie informował, że wraz z osoba którą poparł, będą LODY robić, a dokładniej kręcić, jak to można było zobaczyć na jednym z banerów wyborczych na przeciw starej przychodni :-) W końcu mamy koalicję PSL-PO - a oni to we krwi maja.

 • Gość (W OPOZYCJI)

  NIE NARZEKAĆ , obecnie rządzący tak Pani Burmistrz jak i przewodniczący rady zostali wybrani w wolnych wyborach większością głosów i mają mandaty do rządzenia , był czas na zmiany i wybór swojego , teraz zacisnąć zęby i nie warczeć , jedno mnie tylko ciekawi , bo obecność Pana z PO nie dziwi ale Pan Kazimierz taki krytykant , jak On się teraz goli,he he.??

 • Gość (Zbyszek)

  No niezły cyrk- powiesili metr wstążki i o mało się nie zadeptali :-) :-) :-) Ale dzięki Bogu doczekaliśmy otwarcia, oby tylko ta wersja z filarem się nie potwierdziła.

 • Gość (Kazimierz)

  Ten Wajman to krętacz, niedawno biegał z ulotkami i opowiadał jaka to " Koncewiczowa" nieudolna i jak nas zadłużyła, a teraz sprzedał się za stanowisko przewodniczącego i jakby nigdy nic. NIEMODLIŃSKA TARGOWICA. Nie wstyd Ci chłopczyku?No i Burmistrzowa, która nie miała nic wspólnego z budową jak mieszkańcy zostali odcięci od miasta a teraz na nie swojej inwestycji przecina wstęgę. Rządzą nami HIPOKRYCI!