ZIMA?! Odważny ten co na letnich!

przez Czytelnik

Wielu nie wierzyło a jednak przyszła, dość mocno posypało ostatnio w naszej gminie. Pieszym przyszło poruszać się w problematycznej zalegającej brei pośniegowej. Kierowcy nie mają lepiej, choć śnieg szybko zniknął, niestety na drogach strome podjazdy, wiadukty i wzniesienia są zwyczajnie śliskie! Trzeba naprawdę uważać, szczególnie rano i po zmierzchu. Wiele aut chociażby dzisiaj znalazło się w przydrożnych rowach.

Co zadziwiające w naszej gminie nie zauważyłem do tej pory, tak kojarzonych z zimą skrzyń z słynnym napisem "akcja zima"! Dlaczego? Kto odpowiada za odśnieżanie Naszej gminy i komu powierzono nasze bezpieczeństwo? Chciałbym też uzyskać informację, gdzie mogę się zwrócić w przypadku, gdy droga gminna nie jest odpowiednio posypywana solą czy piaskiem?

Może ktoś z gminy odpowie w komentarzu na powyższe pytanie.

pozdrawiam czytelnik

Dziękujemy za nadesłany materiał