Fundusz obywatelski bez prawa wyboru?

przez Portal
Odsłony: 982
Portal
Miniony tydzień to czas wywiadówek i licznych spotkań nauczycieli z rodzicami. Spotkania dotyczyły edukacji i organizacji roku szkolnego, jedno z takich spotkań swoją obecnością zaszczyciła Pani Burmistrz. Jak się później okazało powód wbrew pozorom był zupełnie odmienny. Na spotkaniach z wychowawcami, w poszczególnych klasach wręczane były karty z prośbą "o wypełnienie danych w karcie" zachęcanie do głosowania na MARSZAŁKOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI WOJEWÓDZTW OPOLSKIEGO NA 2020R.

Uwaga słowo "WYPEŁNIENIE" jest tu jak najbardziej trafne, bo o wyborze preferowanego zadania nie było mowy. Karty miały już wcześniej zaznaczony znak X przy zadaniu nr 3.

Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ciągu pieszo-rowerowego na trasie Niemodlin-Tułowice Małe. 

Na wspomnianych wcześniej kartach widnieje jeszcze jedna propozycja dotycząca naszej gminy, mianowicie zadanie zaproponowane przez Zamek Niemodlin poz.nr 6 Zamek z kluczem wiolinowym - realizacja filmu dokumentalnego Zamku w Niemodlinie.

Zachęcam wszystkich mieszkańców do oddania głosu na jedno z zaproponowanych zadań zgodnie z Państwa preferencjami.

na zadanie związane z zamkiem głosować można pod linkiem:
 
 
Zachęcam wszystkich mieszkańców do oddania głosu na jedno z zaproponowanych zadań zgodnie z Państwa preferencjami. Głosować można również pod linkiem:
 

Głosować można od 10 września do 25 września 2019, głos ważny to 1 głos na zadanie o zasięgu powiatowym i 1 głos na zadanie o zasięgu subregionalnym

Pozdrawiam.

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Pytanko)

  Czyli faktycznie 'X' był kserowany na każdej kartce. Pani Julo, bardzo dobrze Pani postąpiła :) tak trzymać i uświadamiać resztę obywateli naszej gminy!

  0 Krótki URL:
 • Gość (Jula)

  Też taką dostałam, X był ksero jak cała karta. Głosowalismy przez internet. Warto powalczyć dla naszego dobra.

  0 Krótki URL:
 • Gość (Pytanko)

  Hmm nie wiem, nie wiem, a może ktoś sam zakreślił tego IKSA na karcie i wysłał takie zdjęcie do redakcji żeby nakręcić jakąś aferę bo coś dawno żądnych sensacji na portalu nie było? Nie oceniam, nie było mnie na wywiadówkach więc nie wiem, tylko pytam :)

  0 Krótki URL:
 • Gość (Mirosław)

  Podobnie było na zebraniu w sprawie funduszu sołeckiego, też Pani Burmistrz wręczała takie karty i tez sugerowała żeby zaznaczyć ścieżkę, wypełnione karty zgodnie z jej oczekiwaniami chciała zebrać, a co z RODO, kto w takiej sytuacji chroni nasze dane osobowe, przecież tam trzeba wpisać PESEL i adres? ZARAZ SIĘ OKAŻE ŻE 12 PAŹDZIERNIKA TEŻ DOSTANIEMY KARTY Z ZAZNACZONYM KANDYDATEM ZAPEWNE Z PSL - TAKA DEMOKRACJA :-)

  0 Krótki URL: