RUSZYŁA BUDOWA OBOWNICY NIEMODLINA

przez Portal
Odsłony: 1146

Długo wyczekiwana przez niemodlinian inwestycja ruszyła, rozpoczęto budowę obwodnicy Niemodlina! Uciążliwe natężenie ruchu tranzytowego Drogi Krajowej nr 46 szczególnie dawało się we znaki mieszkańcom Niemodlina oraz sąsiadującej Sosnówki.

Wielokrotnie kończyło się na obietnicach bez pokrycia. 

Powstał Komitet ds. obwodnicy, mieszkańcy przez lata organizowali blokady i z każdym rokiem tak ważny projekt stale przesuwano. Blisko 4 lata temu otrzymaliśmy kolejną obietnicę, która się ziściła. Wbito pierwsze szpadle i ruszyła budowa, teren jest przygotowywany. Zgodnie z założeniem za 2 lata znacząca część ruchu kołowego będzie mogła ominąć Niemodlin korzystając z 11,5 kilometrowego odcinka obwodnicy na który wjedziemy przed Brzęczkowicami, a koniec będzie tuż przy autostradzie A4.

Komfort dla kierowców, nowa perspektywa dla regionu!

Dzięki nowej drodze nie tylko poprawi się komfort życia mieszkańców Niemodlina, ale powstaną nowe połączenia komunikacyjne z pobliskimi terenami inwestycyjnymi na których powstaną w przyszłości atrakcyjne miejsca pracy.

Budowa ma pochłonąć 264 mln zł a zakończenie zakładane jest na 2021 rok. Powstanie 18 obiektów inżynieryjnych i 2 węzły drogowe.  Zmodernizowane zostaną drogi wojewódzkie i powiatowe.

 

--

Trzymamy kciuki za sprawną realizację;

Z poważaniem zespół portalu.

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy