Zaproszenie na Forum Kultura i Natura Borów Niemodlińskich

przez Jadwiga Wójciak
Odsłony: 578

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach forum „Kultura i Natura Borów Niemodlińskich”. Pierwsze, które odbyło się w 2018 roku dotyczyło „Znanego i mniej znanego dziedzictwa rodu Pücklerów z Grodźca na Szydłowcu”.

Tegoroczne spotkanie poświęcone jest wybranym przykładom „Ochrony przyrody prowadzonej na terenie gmin Borów Niemodlińskich” i odbędzie się w piątek, 18 listopada 2022 roku, o godzinie 16:00, w naszej siedzibie w Niemodlinie, Rynek 52. 

Spotkanie będzie próbą pokazania kilku projektów i zagadnień, jakie pojawiły się w ostatnich 2-3 latach.

Na wstępie Grzegorz Hebda z Uniwersytetu Opolskiego, członek Partnerstwa Borów Niemodlińskich, inicjator wielu projektów przyrodniczych w naszym stowarzyszeniu, przedstawi efekty tegorocznego projektu nietoperzowego (Hiber-akcja), który prowadziliśmy w przedwojennym zbiorniku na wodę w Łambinowicach. W prezentacji znajdzie się też kilka słów na temat pierwszych wyników obserwacji popielic w okolicach Goszczowic, a to za sprawą montażu w roku 2020 w tamtejszym leśnictwie budek dla tych gryzoni. Na koniec tej części poznamy torfowisko Kwiczalnia-Topiel w okolicach Sowina i Przechodu, które było przedmiotem badań przyrodniczych prowadzonych w latach 2021 - 2022.

Drugą częścią naszego spotkania będzie prezentacja projektu rewitalizacji parku w Ciepielowicach. O niezwykłych pomysłach rewitalizacji opowie nam Agnieszka Jakubowska z Urzędu Gminy w Dąbrowie, koordynatorka i autorka wielu wniosków w Urzędzie. W prezentacji znajdzie się też miejsce na inne projekty parkowe, które Gmina Dąbrowa z sukcesem zrealizowała w wielu swoich sołectwach.

Spotkanie podsumuje wystąpienie Justyny Szmechty ze Stowarzyszenia „Nasze Górki”, a jednocześnie sołtysa Górek, w gminie Prószków. Społeczność podopolskich Górek stanęła przed nowymi wyzwaniami, które przynosi budowa dużego osiedla, bezpośrednio przy wsi. Co zmieniło się i zmienia w związku z tym w Górkach? Jakie pojawiają się szanse i zagrożenia przy tak znacznej rozbudowie wsi? Także o tym będziemy rozmawiać w Niemodlinie.

 

Więcej informacji, program i zgłoszenia na stronie Zaproszenie na spotkanie - Partnerstwo Borów Niemodlińskich (boryniemodlinskie.pl)

 

Do zobaczenia w Niemodlinie

Jadwiga Wójciak
Prezes
Partnerstwo Borów Niemodlińskich
Rynek 52
49-100 Niemodlin
www.boryniemodlinskie.pl
www.facebook.pl/partnerstwo.borowniemodlinskich

tel./fax 77 4606 351, kom. 797 730 422

 

 

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy