Władzę dokręcają śrubę! Podwyżka podatku

przez Nd
Odsłony: 1354

Na LXII sesji RM, w dniu 31.10.2022 r. wprowadzona pod obrady  została uchwała przez Wiceprzewodniczącego Rady Pana Krzysztofa Trzmielewskiego. 

Jest to uchwała nr LXII/363/22 dotyczącą stawek podatku od nieruchomości oraz zwolnień od podatku od nieruchomości.  Niestety nie jest to dobra wiadomość dla nas mieszkańców  gdyż jest to podwyżka, a w przypadku podatku od budynków mieszkalnych podniesiono podatek do maksymalnej stawki wg komunikatu Prezesa GUS z 15 lipca 2022 r. 

Ważne!
Trzeba pamiętać, że o faktycznej wysokości stawek podatków i opłat lokalnych w danym roku decyduje każda gmina w odpowiedniej uchwale swojej rady, podjętej w roku poprzednim. Co istotne, faktyczne stawki określone przez radę gminy nie mogą być wyższe od tych ustalonych przez Ministra Finansów. Jeżeli rada nie chce podnieść stawek lub  nie zdąży z uchwaleniem nowych stawek podatków i opłat lokalnych przed końcem bieżącego roku, w roku przyszłym obowiązywać będą stawki dotychczasowe.

Czy podnoszenie podatku przez nasze władze do maximum w tak trudnym dla nas wszystkich czasach jest moralne? Okazuje się że, dla Naszych Radnych tak. Wszyscy jednogłośnie poparli projekt uchwały.

- -

 

- -

 

Niestety nasze wynagrodzenia nie były podnoszone kilkukrotnie jak pensja naszej włodarz czy diety radnych. Koszty związane z ogrzewaniem , wzrost kosztów energii czy żywności niejednokrotnie przekraczają nasz rodzinny budżet. Przykre, że osoby które miały nas reprezentować bez wahania obciążają nas kolejna podwyżką. Należy także zwrócić uwagę, że w sąsiedniej gminie Tułowice (w której mieszka Nasza Włodarz) podatki są o wiele niższe.

Zachęcamy do zapoznania się z uchwałą i stawkami jakie będą obowiązywać nas w 2023roku. UCHWAŁA NR363

- -

- -

- -

Poniżej zamieszczamy link do artykułu w którym są określone maksymalne stawki podatku.   

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/podatek-od-nieruchomosci/5546294,Podatek-od-nieruchomosci-w-2023-roku-stawki-maksymalne.html

 

Dziękujemy za nadesłany materiał.

źródło - strona UMiG Niemodlin

           strona - księgowość.infor.pl

 

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Kazimierz)

  Wstyd Państwo Radni! Na ostatnią chwilę i tak na niezrealizowane obietnice nie nazbieracie. Sobie diety podniesliscie a teraz nas wyciskacie jak cytryny. A Pani D. sprytnie umyła rączki. Czekamy na obniżkę za śmieci ! Bo uchwałę popiołową też przyjęliście.

  0 Krótki URL:
 • Gość (Basia)

  Panią Burmistrz poniekąd mogę zrozumieć. Nie mieszka w tej gminie więc co tam podatki. Ile by nie podnieść to ją ta kwestia nie dotyczy. Radnych zaś nie jestem wstanie pojąć. Stąpają po niemodlińskiej ziemi, między swoimi wyborcami i bez żadnej skruchy jak jeden głosują za. Krótkowzroczność. Podnosicie Nam jak i swoim rodzinom, znajomym za Naszą dietę daną Wam za reprezentowanie mieszkańców gminy. Dieta nie jest wieczna a stołek na którym jeszcze siedzicie nie jest posmarowany klejem.

  0 Krótki URL:
 • Gość (Zatroskany Rodzic)

  O jakich obietnicach Państwo piszecie. Może o nowym przedszkolu w miejsce tego skansenu z przeciekającym dachem. Może warto, aby zespół portalu za interesował się tym co wyprawia obecna władza w prywatnym przedszkolu i co jej tak bardzo przeszkadza w tak wspaniałej placówce. U siebie nie widzi syfu tylko doszukuje się Bóg wie czego u innych, Żadna placówka pod skrzydłami gminy nie dorównuje tej prywatnej. Skontaktujcie się z właścicielem i spytajcie. Będziecie mieli o czym pisać i pokażecie kto tak naprawdę kim jest.

  0 Krótki URL:
 • Gość (Piotr)

  A gdzie się podział Przewodniczący Rady? Byłby komplet podczas głosowania. Czas podziękować za służbę czas zabrać im ciepłe posady niech odczuwają to samo co my!

  0 Krótki URL: