Rdzawe rowy budzą zaniepokojenie czytelniczki!

przez Nd
Odsłony: 1102

Szanowna Redakcjo. Na widok rdzawego osadu i wody w rowie, czuję się zaniepokojona i zatroskana. To niezwykłe zjawisko budzi we mnie obawy i skłania do zastanowienia się, co może być jego przyczyną?

Rdzawy osad wokół rowu sugeruje, że woda może być zanieczyszczona lub zawierać substancje szkodliwe dla środowiska i zdrowia. Widok ten może wskazywać na istnienie problemów ekologicznych lub niewłaściwego gospodarowania odpadami w okolicy. Zastanawiam się, czy są jakieś zakłady przemysłowe lub składowiska substancji w pobliżu, które mogłyby wpływać na zaistniałe zjawisko.

- -

 

- -

Lokalizacja rowu za ulicą 700 - lecia.

- -

Moje zaniepokojenie wynika również z możliwości, że zanieczyszczenia mogą przedostawać się do pobliskich źródeł wody pitnej. Bezpieczeństwo dostępu do czystej wody jest kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji mieszkańców. W związku z tym, obawiam się, że obecność rdzawego osadu i zanieczyszczonej wody może stanowić zagrożenie dla naszego otoczenia i nas samych.

Jestem przekonana, że ważne jest podjęcie działań w celu zidentyfikowania przyczyn tego zjawiska i rozwiązania problemu. Zgłoszenie tego incydentu odpowiednim władzom, takim jak lokalne instytucje nadzorujące środowisko, może przyczynić się do podjęcia odpowiednich działań naprawczych. Wierzę, że środki zaradcze powinny zostać podjęte w celu ochrony naszej wody i zapewnienia czystego i zdrowego środowiska dla nas wszystkich.

- -

Ciekawe jest to, iż inna część rowu wygląda normalnie.

 - -

- -

Zwracam się z apelem do władz i osób odpowiedzialnych, aby podjęły niezbędne kroki w celu zbadania tej sytuacji, zidentyfikowania źródeł zanieczyszczenia oraz podjęcia działań mających na celu przywrócenie czystości i zdrowia naszemu otoczeniu.

 

Dziękujemy czytelniczce za nadesłany materiał - Zespół portalu.

 

 

Zapraszamy do komentowania.

 

 

 

 

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Olek)

  Zanim zaczniecie bagatelizować temat, obejrzycie reportaż czerwone wody. To efekt rozzszczelnionych beczek z toksynami. O Niemodlinie też jest mowa.

 • Gość (wujekdobrarada)

  Panie Przemku , odnoszę wrażenie że znacząco umniejsza Pan znaczenia wspomnianej sytuacji i zanieczyszczenia rowu melioracyjnego "popłuczynami z instalacji wod-kan" , przecież każda nasza ingerencja w Nasze środowisko negatywnie lub pozytywnie wpływa ze skutkami dla nas bardziej lub mniej komfortowo i nie tylko.Jak Pan uważa gdybyśmy zastosowali nieszkodliwy przeciez , a przypomnę że w tym kraju nie ma normy "na smród" preparat do odstraszania dzików w pobliżu siedziby Naszej Szanownej Pani Burmistrz lub Jej zamieszkania to odczuwała by dyskomfort czy raczej czuła bezpieczniej zwłaszcza wieczorami bo zwierzyna nie podejdzie.Oczywiście zgodze się że instalację trzeba niekiedy przepłukać czy poddać konserwacji ale róbmy to rozważnie bez szkody dla środowiska. pozdr

 • Gość (Kazimierza)

  Przemek, może masz rację , ale to dobrze że ludzie reagują. Na beczki nikt nie zwracał uwagi i władze obudziły się z bomba ekologiczna do wysprzątania. To logiczne , że teraz będzie atak na portal bo zdemaskował naszych rzadzących. Można było się tego spodziewać. Skłucanie ludzi ,to jedynee co wychodzi naszej Burmistrz. Teraz zaczęła sklucać rolników i mieszkańców miasta. Zamiast zabrać się za robotę to wysługuje się sołtysami jak ten śmieszny apel sołtysa z Roszkowic. Wiadomo miał epizod z chlewniami to się dał wciągnąć. Ludzie nie dajmy się wciągać w takie rozgrywki. Wiadomo , że muchy to oznaka brudu. Nasi rolnicy wiedzą jak temu zapobiec, przy takiej ilości kur jakie hodowane są w tych kolosach nic dziwnego że jest problem. Ta Pani wydała pozwolenia na rozbudowę bez chwili zastanowienia. Teraz nie ma co się dziwić. Ona po pracy ucieknie do Szydłowa, my z problemem zostajemy sami. Najważniejsze nie dajmy się wciągnąć w te manipulacje i kłamstwa.

 • Gość (zdzislaw cebulski)

  to są popluczyny z wodociaguw na górce przy ul 700 lecia

 • Gość (zdzislaw cebulski)

  to sa popluczyny z wodociagow ktore sa na gorce przy ul700lecia

 • Gość (Przemek)

  Bicie piany bez powodu.
  Rdzawy kolor wody w rowie najczęściej wynika z obecności związków żelaza. Proces, w którym woda nabiera takiego koloru, nazywa się "rdzeniem". Rdza w wodzie może pochodzić z różnych źródeł, ale najczęściej występuje, gdy woda przepływa przez gleby bogate w związki żelaza lub skały zawierające ten pierwiastek.

  Gleby, które mają dużą zawartość żelaza, są zwykle pomarańczowe, czerwone lub brunatne. Kiedy woda płynie przez te gleby, związki żelaza w nich rozpuszczają się w wodzie. W rezultacie woda nabiera rdzawego koloru.

  Zjawisko rdzenienia może występować także w sytuacji, gdy rurociągi lub infrastruktura wodociągowa wykonane są z metalu, który zawiera żelazo. Jeśli te rurociągi ulegają korozji lub zanieczyszczeniu, to również może przyczynić się do nadania wodzie rdzawego odcienia.

  Warto zauważyć, że woda z rdzawym kolorem może być nie tylko nieestetyczna, ale też może zawierać związki żelaza, które mogą mieć wpływ na smak wody.