WAŻNE! NOWA FERMA DROBIU - GRABIN

przez Nd
Odsłony: 2267

Na skrzynkę redakcji wpłynęła prośba o interwencję w sprawie próby pozyskania zgody na budowę kolejnej fermy drobiu na terenie naszej gminy.

Ferma miałaby być ulokowana w obrębie wsi Grabin. Ze względu na inwazję much  kolejna zgodna, zdaniem naszych czytelników jest niedopuszczalna. W ostatnich 8 latach kurniki wyrastały w gminie  jak grzyby po deszczu, a skutki odczuliśmy  tego lata. Inwazja much odpuściła dopiero z pierwszymi przymrozkami.  Obecnie na stronie BIP Niemodlin umieszczone jest Obwieszczenie z dnia 20 grudnia 2023 roku:

- -

 

- -

To właśnie na tym etapie mieszkańcy mogą wyrazić swój sprzeciw, do czego gorąco zachęcamy. Termin składania uwag i wniosków mija 26 stycznia 2024 roku. Wszyscy pamiętamy ubiegłe lato, i brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony urzędu by poprawić komfort życia i pozbyć się much. Każda kolejna ferma to kolejne sterty kurzenia. Nie czekajmy, działajmy bo ciężko liczyć na wsparcie obecnych władz gminy, z problemem radźcie sobie sami.

W ramach przypomnienia poniżej umieszczamy link do artykułu, w którym stacja Polsat wyemitowała film na temat inwazji much z jaką musieli zmierzyć się mieszkańcy Naszej gminy.

Link do programu kliknij  >>> TUTAJ <<<

 

 

 

 

Zapraszamy do komentowania.

Dziękujemy za nadesłany materiał - Zespół portalu

 

 

 

 

Skomentuj

Komentarze

  • Gość (Jolanta)

    Kochani przypominajcie mieszkańcom ile "dobra" wnieśli Nasi rządzący dla ogółu. Trzeba to zrobić, by ludzie pamiętali przy nadchodzących wyborach. Dziękujemy za Waszą pracę. Jesteście wielcy!

  • Gość (Grabinianin)

    To już chyba ostatnie podrygi tej władzy. Radnym i Pani Burmistrz oraz z-cy trzeba już podziękować za służbę. Za podwyżki swoich pensji, za podwyżki naszych podatków, za likwidację opieki nocnej, za wyprzedaż majątku gminnego, za złe inwestycje, za nękanie przedsiębiorców, za brak przedszkola, za niespełnione obietnice.

  • Gość (Mieszkaniec)

    No jak być przeciw jak główny przedsiębiorca od drobiu najwyższa odznaka zasłużonego dla gminy uchonorowany.