WAŻNE! NOWA FERMA DROBIU - GRABIN

przez Nd

Na skrzynkę redakcji wpłynęła prośba o interwencję w sprawie próby pozyskania zgody na budowę kolejnej fermy drobiu na terenie naszej gminy.

Ferma miałaby być ulokowana w obrębie wsi Grabin. Ze względu na inwazję much  kolejna zgodna, zdaniem naszych czytelników jest niedopuszczalna. W ostatnich 8 latach kurniki wyrastały w gminie  jak grzyby po deszczu, a skutki odczuliśmy  tego lata. Inwazja much odpuściła dopiero z pierwszymi przymrozkami.  Obecnie na stronie BIP Niemodlin umieszczone jest Obwieszczenie z dnia 20 grudnia 2023 roku:

To właśnie na tym etapie mieszkańcy mogą wyrazić swój sprzeciw, do czego gorąco zachęcamy. Termin składania uwag i wniosków mija 26 stycznia 2024 roku. Wszyscy pamiętamy ubiegłe lato, i brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony urzędu by poprawić komfort życia i pozbyć się much. Każda kolejna ferma to kolejne sterty kurzenia. Nie czekajmy, działajmy bo ciężko liczyć na wsparcie obecnych władz gminy, z problemem radźcie sobie sami.

W ramach przypomnienia poniżej umieszczamy link do artykułu, w którym stacja Polsat wyemitowała film na temat inwazji much z jaką musieli zmierzyć się mieszkańcy Naszej gminy.

Link do programu kliknij  >>> TUTAJ <<<

Zapraszamy do komentowania.