Pożar przedszkola w Niemodlinie- utracone szanse!

przez Nd
Odsłony: 1687

Tym pożarem w ostatnich dniach żyła cała gmina. Przedszkole nr 2 w Niemodlinie to budynek, który tak naprawdę dawno powinien być zastąpiony nowym od wielu lat. To, wyborcza niezrealizowana obietnica od kilku kadencji! Co najgorsze, to miejsce jak się przekonaliśmy jest niebezpieczne dla milusińskich. To nie przedszkole, jak pisze nasz czytelnik, to barak.

 

 

 

 

 

 

 

 

- -

- -

Co się okazuje, czujność naszych czytelników jest bezcenna. Kilka dni przed nieszczęsnym pożarem na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pojawiły się wyniki drugiego naboru w ramach rządowego programu Maluch +. Więcej informacji na temat programu kliknij w odnośnik obok >>> programmaluch

 - -

źródło zdjęcia : programmaluch

- -

 

W ramach II tury naboru złożonych zostało 413 wniosków, z tego 44 przez gminy oraz 369 przez inne podmioty. Przydzielono łącznie 709 494 279,76 zł, z czego 75 391 650 trafi do samorządów. Dofinansowanie dotyczy utworzenia 16 095 miejsc opieki w 586 instytucjach na terenie 262 gmin.   Nie zostały zakwalifikowane do dofinansowania wnioski od 24 podmiotów innych niż samorządy - najczęściej z powodu braku przedłożonej korekty, bądź rezygnacji podmiotu. Niestety wśród zwycięzców nie znalazła się nasza gmina. Jak również nie pojawił się inny podmiot prywatny, który chciałby utworzyć taką placówkę na terenie naszej gminy. Co ze względu na konflikt Burmistrz z właścicielem znanego wszystkim przedszkola nie dziwi. Bo kto chciałby prowadzić działalność od kontroli do kontroli.

 

Z artykułu zamieszczonego na łamach NTO dowiadujemy się, że po sąsiedzku w miejscowości Żelazna - Gmina Dąbrowa, w ramach pierwszej edycji programu MALUCH + jeszcze w 2020 roku powstał nowy żłobek. „Ponad 1,2 miliona złotych kosztował żłobek, który powstał w budynku byłego gimnazjum w Żelaznej w gminie Dąbrowa. W tym roku urządzone zostanie tu również nowe przedszkole.”

- -

 

                                                                                                                    źródło zdjęcia: nto.pl

Chcesz przeczytać więcej na temat nowego żłobka kliknij w link obok >>> Tutaj <<<

- -

Na tym nie kończą się inwestycje w tejże gminie. 16 Marca 2023 roku pojawia się kolejny artykuł: " Nowe przedszkole w Dąbrowie. Podopolska gmina ogłosiła właśnie przetarg na budowę nowoczesnej placówki dla 150 dzieci." 

 

Okazuje się, że na niezbędne i tak długo oczekiwane przedszkole można było pozyskać środki z tzw. "Polskiego Ładu" i tak też było w przypadku Dąbrowy. 5 mln złotych pochodzi z rządowego programu Polski Ład, reszta z budżetu gminy oraz dotacji z miasta Opole. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2024 roku.

- -

- -

                                                                                                                                                                                                                                       źródło: nto.pl

Chcesz przeczytać więcej na temat nowego przedszkola kliknij w link obok >>> nowe przedszkole <<<

Należy również dodać, że w miejscowości Narok powstała również nowa sala gimnastyczna. Uwagę przykuwa również na fakt, że Wójt gminy Dąbrowa Pani Katarzyna Gołębiowska- Jarek podobnie jak Burmistrz Dorota Koncewicz nie jest włodarzem związanym ze środowiskiem zjednoczonej prawicy, co miało rzekomo kolidować w pozyskaniu środków. Jak widać Wójtowi Dąbrowy w żaden sposób nie przeszkadzało to w pozyskaniu środków, na budowę wyżej wymienionych placówek.   Jak mówi przysłowie: Złej baletnicy….

 

Serdecznie Zapraszamy do komentowania.

Dziękujemy za nadesłany materiał - Zespół portalu

źródło zdjęć : nto.pl, internet

 

 

 

 

 

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Zofia)

  Straszne szambo w tym Niemodlinie znów słyszę arbuz wraca czy tam jego nieudaczny zastępca i przy jego boku niemodlińscy ludzie interesu ...órski, Ol...a jeden I drugi, przewodniczący co to jedyne co załatwił to pracę żonie. No syf na resorach. Ludzie nie pozwólmy sobie wpuścić znów kogoś z zewnątrz 7-15, i znów będzie podatki, śmieci, woda w górę i firmy do inwestycji z OB na tablicach.

  0 Krótki URL:
 • Gość (Piotr)

  Szanowna redakcjo, tyle się tu pisze ale jeszcze nie zauważyłem żeby ktoś Wam podziękował za Wasze starania. Dzięki temu , że jesteście czujni my mamy świadomość co się dzieje w naszej gminie. Ostatnio mam wrażenie , że organizujecie pracę naszej Burmistrz bo jak pojawi się jakiś artykuł tutaj to na drugi dzień organizowane są spotkania a to w sprawie wykluczenia , teraz po środki na przedszkole. Nie mam świadomoś ci kto jest autorem tekstów, ale może widujemy się czasem na ulicy :) w każdym razie wielki dzięki za tą społeczna aktywność. Pozdrawiam Piotrek

 • Gość (Matka)

  I wyszło, jak to pięknie jest w Naszej gminie. Perfekcyjne prywatne przedszkole bombardowane jest częstymi kontrolami a swoich jednostek się nie dopilnowało! Wstyd to mało powiedziane. Jaki gospodarz takie obejście. Czas na zmianę miotły ta już nie ma czym ogarniać, został tylko sztyl.