Wyprzedaż majątku gminnego...

przez Nd
Odsłony: 2405

Szanowni czytelnicy, poniżej publikujemy list naszego czytelnika - życzymy miłej lektury.

Szanowna redakcjo!

W ostatnim czasie w naszej gminie można zaobserwować lawinowy wzrost banerów na płotach, przypominających o kandydatach na radnych. Co ciekawe, wśród tych kandydatów pojawiają się nazwiska obecnych radnych, co sugeruje ich chęć kontynuacji służby. Zaintrygowany tą sytuacją postanowiłem bliżej przyjrzeć się działalności gminnej. Podczas przeglądania uchwał natrafiłem na jedną z nich, która okazała się niezwykle interesująca i dotychczas pomijana. Myślę, że jest to temat wart naszej (mieszkańców) uwagi.

Otóż jest to uchwała wprowadzona przez Przewodniczącego Rady Pana Bartosza Wajmana, a dotyczy: zobowiązania Burmistrza Niemodlina do indywidualnego określania szczegółowych warunków sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz ich użytkowników wieczystych.

- -

 

- -

 

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, bo nie jestem biegły w interpretowaniu uchwał.  Obecnie Nasza Burmistrz bez konsultacji z radą może sobie ustalać ceny tych nieruchomości w sposób jej jedynie wiadomy?

Zaintrygowany tematem, przeglądnąłem BiP, tam natrafiłem na całą listę z wyprzedanym mieniem gminnym w ostatnich dwóch latach. Oczywiście załączę ja w e-mailu. Dodam, że jest tego więcej.  Wśród nich jest sprzedana strefa inwestycyjna, o której tu już pisano.  Należy dodać, że nie jest to teren obecnie powstającej galerii, bo to był teren browaru Głubczyce, który naszej gminie wypłacił spore odszkodowanie swojego czasu. ( W co je zainwestowano – nikt nie wie) Wracając do wyżej wymienionego terenu, miał to być teren dla inwestora, który przyniesie dochód i miejsca pracy. Jak się okazuje, teren zakupił przedsiębiorca, który płaci podatki tam, gdzie zarejestrowaną ma firmę , a w Niemodlinie stacjonuje jego baza transportowa. W następstwie przeglądania nasunęła mi się myśl i pytanie. Jak zarządzana była nasza gmina, że po tak licznie wysprzedanym mieniu gminnym trzeba było obciążyć nas maksymalnymi podatkami.  I tu pytanie do kandydujących obecnych radnych. Szanowni Państwo czy, aby na pewno jesteście z siebie dumni?

- -

 

- -

- -

- -

- -

- -

- -

- -

Dziękujemy za nadesłany materiał.

Zapraszamy do refleksji i komentowania- Redakcja

zdj. ilustracji - internet

aktualizacja tekstu przez autora 04.03.2024   6:57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Komentarze

  • Gość (Paweł)

    Uchwała cytowana na początku, dotyczy sprzedaży gruntów ich użytkownikom wieczystym. Jest to, jeśli dobrze pamiętam, konsekwencja ustawy z 2019 roku.
    Czy innym natomiast jest sprzedaż gruntów, których właścicielem jest gmina. Tych sprzedaży w ostatnich latach było wyjątkowo dużo. Niektórych działek, w mojej ocenie nie należało się pozbywać.