Władzę dokręcają śrubę! Podwyżka podatku

przez Nd

Na LXII sesji RM, w dniu 31.10.2022 r. wprowadzona pod obrady  została uchwała przez Wiceprzewodniczącego Rady Pana Krzysztofa Trzmielewskiego.

Jest to uchwała nr LXII/363/22 dotyczącą stawek podatku od nieruchomości oraz zwolnień od podatku od nieruchomości.  Niestety nie jest to dobra wiadomość dla nas mieszkańców  gdyż jest to podwyżka, a w przypadku podatku od budynków mieszkalnych podniesiono podatek do maksymalnej stawki wg komunikatu Prezesa GUS z 15 lipca 2022 r.

Ważne!
Trzeba pamiętać, że o faktycznej wysokości stawek podatków i opłat lokalnych w danym roku decyduje każda gmina w odpowiedniej uchwale swojej rady, podjętej w roku poprzednim. Co istotne, faktyczne stawki określone przez radę gminy nie mogą być wyższe od tych ustalonych przez Ministra Finansów. Jeżeli rada nie chce podnieść stawek lub  nie zdąży z uchwaleniem nowych stawek podatków i opłat lokalnych przed końcem bieżącego roku, w roku przyszłym obowiązywać będą stawki dotychczasowe.

Czy podnoszenie podatku przez nasze władze do maximum w tak trudnym dla nas wszystkich czasach jest moralne? Okazuje się że, dla Naszych Radnych tak. Wszyscy jednogłośnie poparli projekt uchwały.

Niestety nasze wynagrodzenia nie były podnoszone kilkukrotnie jak pensja naszej włodarz czy diety radnych. Koszty związane z ogrzewaniem , wzrost kosztów energii czy żywności niejednokrotnie przekraczają nasz rodzinny budżet. Przykre, że osoby które miały nas reprezentować bez wahania obciążają nas kolejna podwyżką. Należy także zwrócić uwagę, że w sąsiedniej gminie Tułowice (w której mieszka Nasza Włodarz) podatki są o wiele niższe.

Zachęcamy do zapoznania się z uchwałą i stawkami jakie będą obowiązywać nas w 2023roku. UCHWAŁA NR363

Poniżej zamieszczamy link do artykułu w którym są określone maksymalne stawki podatku.

Dziękujemy za nadesłany materiał.

źródło - strona UMiG Niemodlin

strona - księgowość.infor.pl