DRUZGOCĄCY RAPORT POKONTROLNY URZĘDU (RIO)

przez nd
Odsłony: 3997

Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu przeprowadziła w dniach od 21 stycznia 2022 r. do 28 marca 2022 r. kontrolę kompleksową gospodarki finansowej Gminy Niemodlin za lata 2020-2021 oraz wybranych zagadnień za 2022 rok.

Kontrolę przeprowadzono metodą reprezentatywną, obejmując nią wybrane losowo operacje finansowo-gospodarcze, dowody źródłowe oraz ewidencję księgową. W oparciu o dokumentację udostępnioną inspektorom kontroli stwierdzono nieprawidłowości w działalności Gminy będące głównie konsekwencją nieprzestrzegania przepisów prawa.

Czego dowiadujemy się z wyżej wymienionego wystąpienia pokontrolnego RIO? 

Otóż:

- wystąpienie zawiera 9 str. stwierdzonych nieprawidłowości oraz wniosków pokontrolnych, należy zaznaczyć, że, operacje finansów- gospodarcze wybrane zostały losowo i stanowią zaledwie małą część całości

- naruszono przepisy w zakresie rachunkowości, za które odpowiedzialność ponoszą: była i obecna Skarbnik Gminy oraz Burmistrz Niemodlina 

 

- naruszenie przepisów podatkowych – odpowiedzialność ponoszą: Inspektor w Wydziale Podatków, Opłat i Egzekucji oraz Burmistrz Niemodlina, Naczelnik Wydziału Księgowości i Budżetu (były Inspektor w Wydziale Księgowości i Budżetu w okresie od 01.01.2020 r. do 29.02.2020 r.), Inspektor w Wydziale Księgowości i Budżetu oraz Burmistrz Niemodlina.

 

- naruszenie przepisów w zakresie gospodarowania nieruchomościami gminnymi polegające na niezamieszczeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży na stronach internetowych Urzędu. Odpowiedzialność ponoszą Naczelnik Wydziału Organizacyjnego oraz Burmistrz Niemodlina.

 

Zachęcamy do zapoznania się z raportem, który publikujemy poniżej.

- -

 - -

  Odnośnik do strony wystąpienia pokontrolnego - kliknij >>> TUTAJ <<<

 

Dziękujemy naszej czytelniczce za czujność i nadesłany materiał.   

Zespół portalu.

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Komentarze

 • Gość (Olek)

  Tak rządzą ,że podwyżki podatków, zamknięcie szkoły w niczym nie pomogło. Remont Domu Kultury i pompa najważniejsze,
  a pracownicy w kurtkach siedzą bo na opłaty nie ma.

  0 Krótki URL:
 • Gość (eSSeldowiec)

  Przyda się jako sukces w kampanii wyborczej, aby przykryć wielkie rozwarcie sali w niemodlińskim centrum kultury.

  0 Krótki URL:
 • Gość (KAZIMIERZ)

  A nas rozliczają i stażą miejską straszą. Ludzie czas na opamiętanie. Na referendum za późno, ale trzeba się zjednoczyć i zakończyć ten układ! Idziemy na wybory.

  0 Krótki URL:
 • Gość (Wicek)

  A dla dzieci nie ma nic. Na nadzieji zdemontowali bo szkoda było farby i parę gwoździ. A plac zabaw koło domu kultury to jakieś nieporozumienie tylko czekać jak będzie tragedia. Wystające gwoździe i wkręty już od dwóch lat. Piasek jeszcze fabryczny. Nadaje się tylko do zamknięcia i to pewnie nastąpi.

  0 Krótki URL: