PILNE! ZEBRANIE RODZICÓW I WŁADZ NIEMODLINA.

przez Nd

W dniu 13 lutego o godz. 17: 00 w niemodlińskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie burmistrz Doroty Koncewicz z rozżalonymi rodzicami dzieci z przedszkola nr2. Spotkanie dotyczyło funkcjonowania przedszkola po pożarze.

Obecnie część rodziców pozostawiona jest bez opieki nad pociechami. Co w sytuacji rodziców pracujących jest wielkim problemem. Dzisiejsze spotkanie miało na celu rozwiązać problem, przynajmniej z takim nastawieniem zgromadzili się rodzice.

Niestety efekty tego spotkania przyniosły tylko niesmak i spore rozczarowanie wśród rodziców.

Otóż:

Dzieci z tzw. zerówki rozdzielone i rozlokowane zostaną w placówkach na terenie całej gminy min w Rogach, Graczach czy nawet w sąsiedniej gminie Dąbrowa, gdyż im w pierwszej kolejności gmina musi zapewnić miejsce, ze względu na obowiązek szkolny.

Rodzice jednak wnioskowali o przeniesienie dzieci do pobliskiej szkoły podstawowej lub wyremontowanego Ośrodka Kultury- Niestety bez odzewu Burmistrz.   Miejscem tymczasowej opieki nad dziećmi ma zostać budynek po byłej szkole nr 2 w Rynku. Zdaniem rodziców jest to budynek niespełniający wymagań i obawiają się, że może nie przejść odbioru.

Jeszcze niedawno o budynku tak wypowiadała się sama Burmistrz:

„Natomiast, jeśli chodzi o budynek PSP 2, to on nigdy nie spełniał norm i standardów budynku szkolnego. Tam są bardzo wąskie i małe korytarze, klatki schodowe. Budynek jest w bardzo złym stanie technicznym.”

Pomimo tak złego stanu technicznego właśnie tą lokalizację wybrano a to nie koniec problemów rodziców i ich pociech. Okazuje, się, że w budżecie gminy nie ma wystarczającej puli środków, aby doposażyć placówkę. Ze spalonego budynku mają być przeniesione stare sanitaria, przesiąknięte dymem meble itd. Chyba, że rodzice zakupią sobie sami. Co nie dziwi, skoro w projekcie budżetu na zarządzanie kryzysowe zagospodarowano kwotę 5000zł. Okazuje się, że na rodzicach wymuszano tzw. prace społeczne i remont we własnym zakresie, choć są to zadania własne gminy i na niej spoczywa organizacja opieki przedszkolnej.

Zdesperowani rodzice postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i ogłosili zbiórkę…

Link do zbiórki kliknij odnośnik obok >>> zrzutka <<<

Rozpoczęcie w/w zbiórki na początku też nie było takie oczywiste, gdyż pojawił się zakaz ze strony naszej włodarz. Ostatecznie pomysł został przeforsowany, więc wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do wsparcia.  Rodzicom życzymy siły i determinacji!

Dziękujemy za nadesłany materiał - Zespół portalu

Źródło fotografii : www.radio.opole.pl