KTO BOGATEMU ZABRONI - brud na ulicach.

przez Nd
Odsłony: 1672

Od kilu miesięcy możemy zobaczyć wpisy i hymny pochwalne na temat nowo powstającej galerii handlowej w Niemodlinie na kontach naszych gminnych władz ( no może nie wszyscy, bo znaczna część mieszkańców jest ocenzurowana i ma zamknięte usta) Pani Burmistrz się cieszy- przedsiębiorcy zwłaszcza Ci zlokalizowani w centrum boją się o swoja przyszłość.

Ten artykuł poświęcimy trochę innej sprawie, a mianowicie jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na brud, jaki znajduje się na ulicach miasta, a dokładnie błotna maź, która nagromadzona jest przy wyjeździe z budowy galerii i rozciąga się aż do wysokości Biedronki. Według naszego czytelnika nie jest sporadyczne, błoto na drodze znajduję się praktycznie codziennie. Nasz czytelnik pyta gdzie jest straż miejska? Obecnie na drodze jest wilgoć, przez to błoto wydłuża się droga hamowania, jest po prostu niebezpiecznie.

- -

- -

Dlaczego niemodlińska straż miejska tak chętnie nas rolników kara mandatami za zabrudzenie drogi w trakcie orki. Nie ma pouczeń i dyskusji, a tu przedsiębiorca brudzi sobie pół miasta i nic. Czy dla naszych władz liczą się tylko bogaci, prezesi i dyrektorzy, a zwykły mieszkaniec jest tylko po to, aby płacić podatki i mandaty no i oczywiście oddać głos w wyborach.  To nie jest sprawiedliwe- pisze nasz czytelnik.  Należy dodać, że drogi transportu rolnego jeszcze nigdy nie były tak zaniedbane jak obecnie, nie da się przejechać nie grzęznąć w błocie. Nie nas należałoby karać, ale zarządcę drogi.

Na skrzynkę redakcji wpłynęło jakiś czas temu zdjęcie wykonane przez jednego z przechodniów. Zauważył on spore ognisko w centrum miasta ( okolice budynku, w którym znajduje się Senior + i biuro poselskie Posła Kostuś), jak się okazało były to palone niepotrzebne gałęzie- liście, zapewne z prac związanych z czyszczeniem parku. Jak się okazuje taką utylizację podjęły służby podległe Pani Burmistrz. Straż miejska była na miejscu, ale wyglądało, że nielegalne palenisko mogło zakończyć się tylko koleżeńskim pouczeniem. Jak widać służby podległe urzędowi działają zgodnie z zasadą:, Co wolno wojewodzie….

- -

- -

Z uchwał dotyczącej zmian budżetowych w miesiącu listopadzie, straż miejska zarobiła na grzywnach i mandatach pozyskując środki w wysokości 11000zł na zakup oprogramowania.

- -

- -

Okazuje się, że za podobne przewinienia mieszkańcy karani są wysokimi grzywnami.

- -

 

- -

Link do strony z projektami uchwał >>> projekty uchwał <<<

 

 

Redakcja portalu prosi jednak o pozostawienie zgrabionych liści do wiosny gdyż są idealnym schronieniem dla żyjących na wolności milusińskich. Wypalanie grozi spaleniem nowego mieszkańca o czym możemy przeczytać w artykule pod tytułem "Jesień to bardzo trudny czas dla jeży. Jak można im pomóc ? "  czytaj więcej w artykule na 24opole.pl klikając w link obok >>> Jesień to trudny czas... <<<

 

 

Dziękujemy za nadesłany materiał.

Przypominamy artykuł z ubiegłego roku czytaj więcej klikając w link obok >>> Podwyżka podatku 2022! <<<

źródło - strona UMiG Niemodlin

         

 

Skomentuj

Komentarze

  • Gość (Kazimierz)

    Adam czy jakże Ci na imię. Średnio Twój wpis wpłynął na oczyszczanie wizerunku. Jest syf i taka jest prawda. Jeżeli rolników straż miejska każe za błoto na drodze na wsi to karać powinna przedsiębiorcę za błoto w mieście ale tu jest kasa i układy. Jeśli kara się mieszkańca za palenie liści to karać powinno się pracownika urzędu niezależnie kto to im zlecił. Porównywanie netto z całym centrum handlowym świadczy tylko o głupocie. Pani Burmistrz uczepiła się tego centrum jak rzep psiego ogona a tak naprawdę nic wspólnego z tą budową nie ma, bo to nie na terenie gminy budowane. No cóż , jak się nie ma osiągnięć to się z g.. chce bicz ulepić.

  • Gość (Adam)

    Jak się buduje to wiadomo, że jest brud i błoto szczególnie gdy tak jak teraz trwają prace ziemne, niektórym to wszystko przeszkadza, możemy narzekać i tyle właściwie możemy, już przy budowie netto słyszeliśmy, że kupcy z rynku pójdą z torbami, takie czasy, zagraniczne koncerny mają pieniądze, tanią siłę roboczą, która jeszcze na własne życzenie będzie im nabijać kasę w każdą niedzielę po nowym roku :) podczas gdy Niemki czy Francuzki w tym czasie będą mogły spędzać czas z rodziną to sobie budują, jedni będą się cieszyć, że powstaną nowe sklepy inni będą narzekać, że konkurencja itd.

    Zdjęcie jest tak słabej jakości, że nie widać dokładnie co tam jest spalane, gałęzie można palić z tego co wiem, czy są to gałęzie czy liście ?