UWAGA! Szykuje się podwyżka podatku od 1 stycznia 2024 roku.

przez Nd

Na stronie BIP NIEMODLIN pojawiły się projekty uchwał przygotowanych na najbliższą sesję. Wśród nich jest projekt w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości.

NIESTETY- NASI WŁODARZE CHCĄ NAM WPROWADZIĆ PODATEK OD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH W NAJWYŻSZEJ MOŻLIWEJ STAWCE!

Poniżej projekt uchwały przedstawiający proponowane kwoty i opisane kwoty obecnie obowiązujące. Należy dodać, że stawki jakie nam wprowadzono pod koniec ubiegłego roku są najdroższe w okolicy a porównywalne do mieszkańców np. Warszawy.

Okazuje się , że naszym sąsiadom  w tym naszej Pani Burmistrz, która mieszka w gminie Tułowice wprowadzono np.: podatek od części mieszkalnych  o 14% niższy. Można Państwo Radni?

Kuriozalne dla Naszego czytelnika jest uzasadnienie do projektu uchwały, które informuje Radnych, że podwyżka powinna być równa stopie inflacji. Czyli powinni obciążyć Nas mieszkańców  maksymalnymi stawkami. Co jest nie prawdą!

Mamy nadzieję, że Nasi Radni 30 października, będą reprezentować interesy mieszkańców (ich wyborców) a nie Pani Burmistrz.

Oczywiście o wynikach głosowania poinformujemy Państwa w najbliższym czasie na łamach Naszego portalu.

Dziękujemy za nadesłany materiał.

Przypominamy artykuł z ubiegłego roku czytaj więcej klikając w link obok >>> Podwyżka podatku 2022! <<<

źródło - strona UMiG Niemodlin